Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Očkování přímo v obci využilo 102 obyvatel Poříčí nad Sázavou

Očkování přímo v obci využilo 102 obyvatel Poříčí nad Sázavou

Krajský mobilní očkovací tým se ve čtvrtek 18.listopadu vydal do Poříčí nad Sázavou.

Očkování v Poříčí nad Sázavou
20. listopadu 2021 - 12:30

Obec využila nabídku Středočeského kraje, kdy obce či firmy mohou využít možnost objednat si očkování přímo ve firmě nebo v obci. Místní hasičský sbor pomohl s dopravou seniorů a zdravotně postižených.

V Poříčí zveřejnili nabídku možnosti očkování na svých webových stránkách a zájem občanů předčil očekávání. Celkem se k očkování přihlásilo 80 občanů. V den očkování ale na místo dorazili i další občané bez registrace. S dopravou seniorů a zdravotně postižených pomohl místní hasičský sbor. Očkování, které zajistil mobilní očkovací tým pro okresy Benešov, Beroun, Příbram, Praha – západ, proběhlo v místní hasičské zbrojnici.

Na místo dorazil i radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík: „Spolupráce Kraje a obcí je pro nás klíčová. Jsem velice rád, že naše nabídka pomoci s očkováním se setkala s takovým zájmem občanů. Očkování skutečně chrání před těžkým průběhem, jak nám ukazují i data z nemocnic. V současné době, kdy počty nakažených stoupají, v nemocnicích končí v převážné většině právě lidé bez očkování.“

Středočeský kraj nabízí firmám očkovací týmy

S nabídkou možnosti objednat si mobilní očkovací tým do firmy, či do obce, přišel Středočeský kraj začátkem listopadu, aby tak pomohl zvýšit zájem o očkování, který od konce prázdnin soustavně klesal. Nabídka je stále aktuální, firmy i obce si mohou objednat mobilní očkovací tým, který dojede přímo na místo.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)