Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Od pondělí bude posílena autobusová doprava i vlakové spoje

Od pondělí bude posílena autobusová doprava i vlakové spoje

V návaznosti na rozvolňování vládních opatření dochází ke změnám ve veřejné hromadné dopravě ve Středočeském kraji. 

Ilustrační foto
5. prosince 2020 - 12:30
 
Od pondělí 7. prosince 2020 se obnoví veškerý autobusový provoz do 21 hodin. K opětovnému posílení vlakových spojů ve špičkovém období dojde od 13. prosince 2020.

S rozvolňováním vládních opatření se předpokládá, že vzroste i zájem o využívání veřejné hromadné dopravy. S návratem většiny studentů do škol, s otevřením obchodů, restaurací a služeb se očekává, že v předvánočním období dojde ke zvýšení poptávky. Pro plynulé odbavení cestujících proto bude od pondělí 7. prosince plně obnoven autobusový provoz v pracovní dny do 21. hodiny. Po 21. hodině bude v návaznosti na očekávaný snížený zájem ve večerních hodinách provoz autobusových linek postupně omezován a následně ukončen mezi 22.30 – 23.00 hod.

Středočeské jízdné chce nové vedení kraje zrušit s koncem roku

Na železnici dojde od 13. prosince v plném rozsahu k návratu posílení spojů formou zdvojených souprav na příměstských tratích pro navýšení kapacity. Nadále však bude trvat prodloužení intervalu na 60 minut po 21. hodině. Zrušení víkendových spojů z Prahy v 02:30 hod. potrvá i po 13. prosinci a s velkou pravděpodobností bude prodlouženo až do roku 2021. Po dohodě se sousedními kraji budou obnoveny dřívější dílčí redukce převážně školních spojů na tratích z Kolína do Pardubic, z Chlumce nad Cidlinou do Městce Králové a z Žleb do Třemošnice.

Informoval Středočeský kraj.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)