Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

Otevře se hrad Jenštejn s novou expozicí, přístupná bude i rozhledna

Otevře se hrad Jenštejn s novou expozicí, přístupná bude i rozhledna

Dalším krokem, kterým Oblastní muzeum Praha-východ rozvolňuje opatření zavedená k prevenci šíření onemocnění COVID-19, je otevření střediska hradu Jenštejn včetně premiéry zpřístupnění nové expozice. Hrad Jenštejn bude otevřený vždy od pátku do neděle.

Hrad Jenštejn
2. června 2020 - 12:30

Středočeský kraj je od pátku 29.5. 2020 díky Oblastnímu muzeu Praha-východ a obci Jenštejn obohacen o další turisticky aktivní bod, kterým tamní hrad bezesporu již dlouhá leta je.

Nejen milovníci historie a turistiky tak budou moci navštívit hrad a zhlédnout finální podobu stavebních úprav po rekonstrukci vnějšího pláště hradní věže, která započala v roce  2016. Opět bude zpřístupněna rozhledna umístěná na vrcholu hradní věže poskytující panoramatický výhled do okolní krajiny. 

„Budeme se těšit na setkání s návštěvníky od pátku do neděle od 10:00 do 17:00 hodin., a to nově až do konce října“, říká Zdeněk Šimerka, kastelán hradu, který tak chce vyhovět zejména turistům a cyklistům, kteří během podzimních měsíců rádi plánují své trasy tamními místy.


Návštěvníci se také mohou těšit na nově vzniklou expozici, pojednávající o významné osobě Jenštejna - přírodního léčitele Jana Mikoláška. Expozice doplňuje film Šarlatán od režisérky Agnieszky Holland, který je strhujícím životopisným dramatem výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)