Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Otevření komunitního domu seniorů za účasti Andreje Babiše

Otevření komunitního domu seniorů za účasti  Andreje Babiše

12.dubna dojde k slavnostmímu otevření příbramského KoDuSu od 10 hodin, kterého se zúčastní i vicepremiér Andrej Babiš.

Příbramský Komunitní dům seniorů
11.duben 2017 - 11:30

Během akce si noví nájemníci převezmou symbolické klíče ke svým novým domovům. Komunitní dům seniorů bude tento slavnostní den otevřen nejen pro nové nájemníky, ale i pro širokou veřejnost, která si může od 12 do 14 hodin nové prostory prohlédnout.

Budova KODUSu vznikla v rámci poskytnuté dotace z Podprogramu Ministerstva pro místní rozvoj ČR “Podporované byty 2016”. Byty v KODUSu jsou určeny k zajištění sociálního nájemního bydlení, které dále spočívá v uchování nebo prodloužení soběstačnosti a nezávislosti seniorů, vedení komunitního způsobu života na principu tolerance, solidarity a sousedské výpomoci.


"Budeme velmi rádi, pokud se s námi a prvními nájemníky KODUSu podělíte o radost, kterou nám tato úspěšná a pro seniory města významná stavba přinesla," uvedla Pavlína Svobodová, tisková mluvčí MěÚ Příbram.

Ke slavnostnímu otevření byli pozváni zástupci vedení města, zhotovitele, Středočeského kraje nebo dotčených ministerstev, včetně vicepremiéra Andreje Babiše, který se před slavnostním otevřením KoDuSu od 8,30 hodin zúčastní besedy s občany v nedalekém Senior Pointu.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)