Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Pachatel vloupání do vozidel dopaden

Pachatel vloupání do vozidel dopaden

Vyšetřovatelka služby kriminální policie v minulých dnech obvinila dvaačtyřicetiletého muže z Kladna z pokračujícího přečinu krádeže v jednočinném souběhu s přečinem poškození cizí věci, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Ilustrační foto
13. května 2019 - 12:30

Nejprve se operativním šetřením a na základě dobré místní znalosti kladenským kriminalistům podařilo zjistit totožnost muže, který se během uplynulých měsíců vloupával na různých místech v Kladně do zaparkovaných vozidel. Na základě zjištěných skutečností byl vydán příkaz k domovní prohlídce u podezřelého, při které byly nalezeny věci, které pocházely z trestné činnosti.Obviněný se specializoval převážně na dodávková vozidla, do kterých vnikl převážně násilně, některá však byla neuzamčená, tudíž mu řidiči usnadnili práci, a zcizoval z nich převážně nářadí (brusky, vrtačky, pilu, pneumatické a bourací kladivo…). V jednom případě nepohrdl ani osobním automobilem, kde odcizil odložený notebookem. Celkem byla škoda na odcizených věcech vyčíslena na 18.549,- Kč. Poškozením způsobil škodu ve výši 8.535,70 Kč.

Majetkové trestné činnosti se navíc dopustil i přes skutečnost, že byl v minulosti za krádeže odsouzen. Vyšetřovatelka podala návrh na vzetí obviněného do vazby, čemuž bylo vyhověno.

O případu informovaly webové stránky KŘP Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)