Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Pacientům Nemocnice Nymburk ukrátí čas nové televizory

Pacientům Nemocnice Nymburk ukrátí čas nové televizory

Celkem pět nových televizorů získala Nemocnice Nymburk s. r. o. darem od společnosti Pivovar Nymburk.

Předání
29.leden 2016 - 08:30
Za nemocnici je v pondělí 25. ledna převzali jednatelka Ing. Alena Havelková a lékařský náměstek a primář interního oddělení MUDr. Václav Hulínský z rukou jednatele nymburského pivovaru Ing. Pavla Benáka (foto).

Jeden z televizorů poputuje na chirurgické oddělení, další čtyři pak na interní oddělení, které v současné době prochází závěrečnou fází kompletní rekonstrukce, po jejímž dokončení budou jeho součástí také lůžka následné péče. A podle primáře Václava Hulínského právě zde dar pomůže nejvíce.


„Z našeho pohledu jde o velice účelný dar, za který jsme velmi rádi. Nejenom že televize pomohou pacientům ukrátit čas, ale také jsou jedním ze základních stimulů pro pacienty, který jim umožňuje kontakt s realitou,“ vysvětluje lékař.

Inženýr Benák za pivovar uvádí, že pomoc firmy v regionu, pokud je to v jejích možnostech, vnímá jako její morální povinnost. „A kde jinde bychom mohli účelněji pomoci, než právě v naší nemocnici,“ dodává.

Za posledních několik let je to již třetí dar ve prospěch nemocnice. Prvním byl šek v hodnotě padesáti tisíc korun, před třemi lety pivovar věnoval zdravotnickému zařízení stejně jako nyní televizory. Stredoceskenovinky.cz informovala Pavlína Stránská, tisková mluvčí Nemocnice Nymburk s. r. o.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:Nemocnice Nymburk)