Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Pivní slavnost v Mladé Boleslavi byla poprvé dvoudenní

Pivní slavnost v Mladé Boleslavi byla poprvé dvoudenní

Pivní slavnost Septemberfest má za sebou  devátý ročník a poprvé se konala ve dvou dnech, v pátek 6.září a v sobotu 7.září, vždy v odpoledních a večerních hodinách na Krásné louce.

Diváci se dočkali i dřevorubecké show
9. září 2019 - 12:30

Kromě bohaté nabídky různých druhů piv a občerstvení i různých hudebních vystoupení se diváci v sobotu dočkali dřevorubecké show, která výrazně celý program obohatila.

„Určitě se nám nová dvoudenní podoba této oblíbené akce osvědčila a v příštím roce při jubilejním 10. ročníku ji zopakujeme. Akci trochu poznamenalo chladnější počasí, než bývalo v předchozích letech zvyem. Ale i tak za dva dny akci navštívilo odhadem kolem čtyř tisíc lidí," řekl náměstek primátora Daniel Marek, který si také vyzkoušel svoji zdatnost při divácké soutěži v rámci dřevorubecké show.


Septemberfest začal v pátek 7. září, kdy se hudbymilovní nadšenci dočkali rockových apel Kabát revival MB, Koneckonců, S.E.N. Rock a Hallodrn, V sobotu zde vystoupily kapely Dolls in the Factory, Olympic revival, InActon,  německá kapela Scheiss auf leis a skupina Komunál. Po oba dny program završila retro afterparty ve velkém stanu.

V sobotu zde navíc proběhla ve třech blocích dřevorubecká soutěž Stihl Timbersports,které se zúčastnil i vícemistr světa Martin Komárek a další čeští špičkoví závodníci. Všichni prokázali při různých disciplínách v řezání i sekání neobvyklou sílu, obratnost a rychlost.

Slavnosti nabídly i atrakce a soutěže pro děti, obří pivní stany a zálohované pivní kelímky. Po oba dny byly k vidění interaktivní exponáty IQLANDIA.  Vstup a parkování byly zdarma. Akci pořádala tradičně společnost Kultura města Mladá Boleslav. Na pořádek dohlížele nejen pořadatelská služba, ale i městská policie, při úklidu a dalších pracích pomohla společnost Compag MB.

Z hlediska veřejného pořádku v pátek k žádné vážné události nedošlo, v sobotu ovšem městská policie řešila kolem 21:15 potyčku mezi polským a běloruským občanem. Oba skončili na služebně Policie ČR, která případ dále šetří.

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Mladá Boleslav.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto:Město Mladá Boleslav)