Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Podblanický Patchwork a Momenty magické Prahy

Podblanický Patchwork a Momenty magické Prahy

Na zámku ve Vlašimi své práce vystaví členky Podblanického patchworkového klubu, jako hosté dvojice Na okraji – Alena Zemanová a Markéta Svobodová.

Z plakátu k akci
8. října 2018 - 12:30

Zapůjčena bude i kolekce Momenty magické Prahy, která byla vystavena poprvé na mezinárodní výstavě Prague Patchwork meeting 2017. Dále budou vystaveny práce přihlášené do soutěže „Vlašim v textilní tvorbě".


Vyhodnocení soutěže proběhne na dernisáži dne 21. 11. v 17 hodin, soutěžní práce budou poté vydraženy. Výtěžek dražby půjde ve prospěch základních škol nebo ve prospěch z. s. Deky z lásky.Muzeum Podblanicka je paměťová, sbírkotvorná instituce, kterou zřizuje Středočeský kraj pro okres Benešov. Její počátky sahají do 80. let 19. století a v roce 1896 vzniklo muzeum v Benešově jako hlavní předchůdce. Po roce 1945 působila okresní muzea s dobrovolnými pracovníky v Benešově i Vlašimi, kde sídlilo v zámku. Profesionální muzeum pro „velký okres“ bylo otevřeno v letech 1963-73 v zámku Jemniště jako Vlastivědné muzeum Podblanicka, jak je Benešovsko tradičně nazýváno. V roce 1972 získalo muzeum zchátralý zámek Růžkovy Lhotice, kde po rekonstrukci otevřelo expozici k hudebním tradicím Podblanicka. Od 70. let probíhaly také úpravy vlašimského zámku na hlavní sídlo Muzea okresu Benešov, otevřené v roce 1988. Tam bylo do současnosti zřízeno 5 hlavních expozic, věnovaných historii zámku a parku, přírodě regionu, skupinám obyvatel, vývoji střelectví, firmě Sellier & Bellot a rodu Auerspergů. V benešovské pobočce na Malém náměstí čp. 74 byly v letech 1992 a 2002 otevřeny expozice k dějinám Benešova a vojenské posádky.

Středočeskénovinky.cz informovala Lucie Vurbsová, tisková mluvčí, Středočeská centrála cestovního ruchu.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:MUZEUMPODBLANICKA.)