Svátek má: Romana

Regiony

Velikost textu:

Podnikatelkou roku 2017 Středních Čech se stala Alexandra Kala

Podnikatelkou roku 2017 Středních Čech se stala Alexandra Kala

Držitelkou titulu EY Podnikatel roku 2017 Středočeského kraje se stala Alexandra Kala, majitelka a jednatelka společnosti PROFIMED s.r.o..

Alexandra Kala, PROFIMED s.r.o.
4. února 2018 - 12:30

„Jsem ráda, že jsme v loňském roce oslavili dvacet let založení a fungování naši firmy. Do dalších dvou dekád vstupujeme pozitivně a to tím, že jsme byli oceněni a vybráni za naši práci, snahu a zásluhy. Výzva pro dalších dvacet let je, abychom naši práci dělali ještě lépe, více pomáhali lidem a rozvíjeli naši fungující vizi,“ sdělila své bezprostřední dojmy vítězka Středočeského kraje Alexandra Kala ze společnosti PROFIMED s.r.o.

„Získat regionální titul v Praze a Středočeském kraji bylo letos velice těžké, protože porota vybírala z mnoha silných podnikatelských příběhů. Všichni letošní přihlášení by si trofej pro vítěze zasloužili. Vyhrát však může v každém kraje pouze jeden. Jsem si jistá, že držitelka titulu,  paní Alexandra, bude inspirací pro další ženy, aby se do podnikání pustily. A to mě velice těší,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 27. února 2018 v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha a Moravskoslezský kraj, následují Zlínský a Jihomoravský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 13. - 17. června 2018 v Monte Carlu.


Alexandra Kala, PROFIMED s.r.o.
Alexandra Kala si dodnes přesně vzpomíná na první produkt, který do České republiky před dvaceti lety v rámci své firmy Profimed dostala. Byla to chlupatá zubní párátka značky Paro. Nápad založit firmu přinášející na český trh nejmodernější pomůcky ústní hygieny značek z celého světa vznikl vcelku spontánně. Alexandry přítel a nynější manžel Václav, který vyrůstal ve Švýcarsku, si díky své profesi zubního lékaře všiml velkého rozdílu mezi Českem a Švýcarskem v úrovni péče o ústní hygienu. A nápad byl na světě.

Jednadvacetiletá Alexandra začala podnikat od nuly. Objížděla zubní semináře, kongresy a veletrhy a u malého stánku představovala produkty stomatologům. Těm se nápad zalíbil a Alexandra začala odesílat první objednávky do zubních ordinací. Jak se zvětšovala klientela, rozšiřoval Profimed i nabídku produktů. Jako první například nabídl sonické kartáčky z USA. Dnes je Profimed zavedená firma se sítí 17 vlastních prodejen po celé České republice a nabízí celkem 2000 druhů zboží, za kterým si stoprocentně stojí. V Profimedu totiž najdete pouze výrobky akceptované odborníky. Součástí sortimentu je dnes navíc také kosmetika a vše lze zakoupit online. Výrobky společnost dodává kromě zubních ordinací a lékáren také do široké sítě drogerií a supermarketů jako Teta, DM drogerie nebo Albert.

Profimed jako jediný na světě využívá unikátní koncept – v obchodech pracují pouze pečlivě vyškolení pracovníci, kteří kromě produktů nabízí i odborné poradenství v oblasti prevence a péče o ústní hygienu. Profimed spolupracuje s univerzitami a zdravotními pojišťovnami, nabízí preventivní programy v mateřských školách a kontinuální vzdělávání odborné veřejnosti. Firma stále roste a zvyšuje se tak i počet zaměstnanců, brzy jich bude přes devadesát. Základem firemní kultury je pro Alexandru vzájemná pomoc. Každý, kdo něčím vyniká, má za úkol sepsat na danou činnost manuál pro ostatní. Zaměstnancům nechybí ani odborná školení od špičkových profesionálů z oboru.

Snem Alexandry je dále rozšiřovat Profimed na Slovensku, v Polsku a Maďarsku – tedy na trzích, kde už nyní působí. Dál se s byznysem nechystá, 60 milionů lidí ze střední Evropy jí stačí. Podnikatelský odkaz Alexandry Kala a jejího byznysu spočívá ve výrazném zvýšení povědomí, dostupnosti a úrovně ústní hygieny. V budoucnu by si za sebou také přála zanechat umění skloubit tvrdou práci s dostatkem času na rodinu a soukromý život.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:EOY)