Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Policisté budou cvičit na letišti Milovice – Boží Dar

Policisté budou cvičit na letišti Milovice – Boží Dar

Středočeský kraj umožní Policii ČR, aby mohla umístit praktickou část svého výcviku v násilném zastavení vozidel na letišti Milovice – Boží Dar.

Letiště Milovice
29. března 2021 - 12:30

Za tímto účelem Rada kraje odsouhlasila ve čtvrtek 25. března 2021 prvotní výpůjčku části obslužných ploch vrtulníkového letiště. „Plocha bude Policii ČR pro její výcvikový program zapůjčena po dobu pěti let. Smluvně budeme situaci řešit dvoufázově. Nejprve schválíme smlouvu o výpůjčce na 89 kalendářních dnů, během kterých bude projednávaný záměr v souladu s platnou legislativou na úřední desce a posléze uzavřeme dodatek ke smlouvě o výpůjčce, jímž bude tato smlouva prodloužena na dobu pěti let,“ upřesnil radní pro oblast investic, majetku a veřejných zakázek Libor Lesák (ODS).

„Pro výcvik policistů jsme využili plochy bývalého vojenského prostoru v Milovicích již v loňském roce, a to při výcviku bezpečnosti přepravy chráněných osob. Výcvik proběhl k maximální spokojenosti všech zúčastněných. Ověřili jsme si, že využití některých ploch bývalého letiště je pro naší výcvikovou činnost unikátní, zejména s ohledem na vhodné prostorové uspořádání a také organizační a logistickou dostupnost. Na základě těchto pozitivních zkušeností máme zájem tyto prostory využít i pro další výcvikové programy. Prvním výcvikem, který zde chceme realizovat v roce 2021, je výcvik jízdních a taktických dovedností se zaměřením na násilné zastavení vozidel,“ říká plk. David Fulka, ředitel Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy Policie ČR. Vyzdvihl, že schválením výpůjčky prostor letiště se tak Středočeský kraj stává pro Policii ČR významným partnerem v oblasti realizace nových unikátních výcvikových programů. „Oba subjekty realizací tohoto projektu nepřímo naplňují i svou roli při zajištění vnitřní bezpečnosti státu,“ dodal Plk. D. Fulka.Výcvik bude v prostorách letiště probíhat v pracovní dny od pondělí do pátku od 07:30 hodin do 22:00 hodin. Svůj výcvik bude Policie ČR zároveň koordinovat s obcemi Milovice, Straky a Zbožíčko, které s prostorem, kde bude výcvik probíhat, sousedí.

Mariánský sloup je dominantou Masarykova náměstí ve Stříbře

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)