Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Policisté objasnili sérii krádeží vloupáním

Policisté objasnili sérii krádeží vloupáním

Díky výborné operativní činnosti se mladoboleslavským kriminalistům podařilo po dvouměsíční usilovné práci odhalit a zadržet pachatele sériové majetkové trestné činnosti.

Ilustrační foto
9. srpna 2018 - 12:30

Dne 7. srpna tak kriminalisté sdělili třiadvacetiletému muži z Mladé Boleslavi obvinění ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Informovaly o tom webové stránky města Mladá Boleslav.

Obviněný muž se od poloviny června tohoto roku do doby zadržení začátkem srpna 2018 opakovaně vloupával do různých objektů i do osobního vozidla na území města Mladá Boleslav. Minimálně v sedmi případech odcizil celou řadu hodnotných movitých věcí, jako například příruční trezor s finanční hotovostí více než 10 tisíc korun, jízdní kolo, elektroniku různého druhu a elektrické nářadí. Kradl i tašky a peněženky s osobními doklady, mobilními telefony, platebními kartami a finanční hotovostí a z vytipovaných objektů odnášel různé vybavení. Poškozeným majitelům způsobil značnou škodu na poškození a odcizení v celkové výši téměř 70 tisíc korun.


Obviněný muž byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost v minulosti již odsouzen. V případě prokázání viny mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)