Svátek má: Tamara

Regiony

Velikost textu:

Popelnice na biodpad se do ulic Příbrami vrátí až na jaře

Popelnice na biodpad se do ulic Příbrami vrátí až na jaře

V listopadu pracovníci TS odvezli, desinfikovali a uskladnili hnědé popelnice a kontejnery na sběr bioodpadů. Na místo se vrátí zase na jaře, přibližně koncem měsíce března.

Ilustrační foto
28. listopadu 2019 - 12:30

„Svoz biologicky rozložitelných složek komunálního odpadu (BRKO) není v zimním období možný, protože zelený odpad s vysokým podílem vody v kontejnerech zamrzá a nejde vysypávat. V zimním období nejsme schopni nastartovat kvůli nízkým teplotám kompostovací proces, zejména hygienizaci (zničení semen plevelů a zárodků chorob, kdy musí zakládka dosáhnout po nejméně 4 dny teplot v rozmezí 65°C - 68°C), říká ekl zástupce ředitele TS Libor Michvocík a pokračuje.


BRKO jsou proto přimíchávány spolu se štěpkou ze zahradních výřezů a skladovány odděleně od listí, které je vhodné ke kompostování za studena (termická fáze neprobíhá). Na jaře, při prvním sekání trávy, pak jsou tyto "zimní" složky promíchány s posečenou travou pro dosažení lepší kvality výsledného humusu.Během zimního období jsme připraveni od vás bioodpad přijmout na Sběrném dvoře, pokud neobsahuje nepovolené příměsi a je zkontrolovatelný,“ končí ekl zástupce ředitele TS Libor Michvocík.

Augustiniánský klášter v Roudnici měl být jenom pro české kanovníky

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí MěU Příbram)

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)