Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Postavičky z Kinder vajíček zaplavily muzejní kavárnu

Postavičky z Kinder vajíček zaplavily muzejní kavárnu

Kdo by neměl svou alespoň malou sbírku Kinder postaviček? Když legendární Kinder vajíčka s překvapením uvnitř (Kinder Surprise) nás provázejí už 45 let a za tu dobu se staly velmi populárním sběratelským artiklem?

Ilustrační foto
2. června 2019 - 12:30

První Kinder vajíčko přišlo na trh o Velikonocích v Itálii v roce 1974, kdy se firma Ferrero rozhodla vymyslet něco nového pro děti. Pro Českou republiku byla první série figurek vyrobena v roce 1992. Byli to hrošíci HAPPY HIPPO.

V kavárně Regionálního muzea Mělník uvidíte 351 filmových a pohádkových Kinder postaviček a nejen těch, které dobře znáte. Ve spolupráci s malou sběratelkou Sofií Krejčířovou a její maminkou pořádá muzeum výstavu Fenomén Kinder. Nejzajímavější vystavené sběratelské kousky jsou např. tři kompletní kolekce figurek z Pána prstenů, Růžový panter z roku 1989 nebo Šmoulové.

Děti i sběratele potěší také ukázky historických letáků. Výstava je doplněna produkcí dalších firem, které vyráběly vajíčka s překvapením, ale nestaly se celosvětovým fenoménem jako značka Kinder. Návštěvníci tak mohou obdivovat figurky z edice Mr. Bean, E. T. mimozemšťan nebo Pepek námořník.


Středočeskénovinky.cz informovala Kristýna Frelichová, tisková mluvčí, Regionální muzeum.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:RMMelnik)