Svátek má: Ester

Regiony

Velikost textu:

Pouhá 1 vteřina může rozhodnout o přežití

Pouhá 1 vteřina může rozhodnout o přežití

Ve čtvrtek 8. března 2018 v odpoledních hodinách se dopravní policisté zaměřili na správnou jízdu řidičů na kruhových objezdech a na telefonování řidičů za jízdy.

Ilustrační foto
11. března 2018 - 12:30

Kruhové objezdy mohou plynulost ve městě výrazně urychlit, ale jen za předpokladu, pokud řidiči dodržují zákonem stanovená pravidla. Jedná se zejména o používání znamení o změně směru jízdy při vyjíždění z kruhového objezdu. Pokud tak řidič neučiní, může docházet naopak ke zpomalení provozu, jak se ostatně velmi často v nejfrekventovanější dobu průjezdu městem stává.

Řešení těchto přestupků je velmi problematické, policisté k zaznamenávání důkazů musí používat nejmodernější techniku.

Během hodiny a půl zaznamenali dopravní policisté v Mělníku v této oblasti čtyřiatřicet neukázněných řidičů. Dvaatřicet přestupků vyřešili rovnou na místě udělením pokuty v příkazním řízení, dva přestupky postoupili k vyřízení příslušnému správnímu orgánu. Osmnáct řidičů nedalo znamení o změně směru jízdy při opouštění kruhového objezdu, pět řidičů za jízdy telefonovalo. Zarážející je, že jeden z telefonujících byl řidič linkového autobusu. Devět šoférů nebylo při jízdě připoutáno, jeden měl vysloven zákaz řízení a jeden nevyhovující technický stav vozu.

Nepište zprávy, netelefonujte, věnujte se řízení!, vyzývá policie.

Při rychlosti 50km/h 1 vteřina zraku upřená na mobilní telefon znamená 14 ujetých metů „bez“ řidiče + 1 vteřina reakční doba řidiče = dalších 14 ujetých metrů, než vozidlo začne brzdit + Náběh brzd + vlastní brzdná dráha vozidla = dalších 12 -14 metrů na suchém povrchu = cca 40 metrů.

Hromadná nehoda na dálnici D55

Informaci přinesly webové stránky KŘP Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)