Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Práce na rekonstrukci ulic Na Rejdišti a Na Příkopě pokračují

Práce na rekonstrukci ulic Na Rejdišti a Na Příkopě pokračují

Do konce prázdnin by měla být hotová rekonstrukce nymburských ulic Na Rejdišti a Na Příkopě.

Z rekonstrukce
8. května 2019 - 12:30

Stavební práce pokračují a termín dokončení se blíží. Nejen špatné klimatické podmínky začátkem roku a nutnost provedení archeologickému výzkumu, ale především nově zjištěné skutečnosti, vyžadující vícepráce, jsou důvodem, proč se termín oproti původnímu plánu posunul o dva měsíce.  

„To, že se termín dokončení rekonstrukce posunul, není samozřejmě nic příjemného. Provedené sondy však odhalily problémy s únosností podloží a tato skutečnost si vyžádala změnu plánované technologie stavby. Naopak za pozitivní považuji například fakt, že díky citlivému přístupu všech zainteresovaných nebyla ohrožena vzrostlá lípa v jižní části Rejdiště, jejíž osud byl v jedné z etap probíhající rekonstrukce nejistý. Je dobře, že bude toto místo zdobit i nadále,“ informovala místostarostka Stanislava Tichá

V říjnu loňského roku začala požadovaná rekonstrukce v ulic, kdy v první etapě je řešena ulice Na Příkopě, kde byl stržen povrch komunikace. V této fázi stavby došlo k odkrytí pozůstatků středověkých budov, u kterých byl proveden výzkum a následné zakonzervování. Společnost VAK Nymburk zajistila položení nového kanalizačního a vodovodního řadu včetně přípojek. Veškeré výkopové práce již byly ukončeny a následné práce budou probíhat v podobě pokládky obrubníků a dlažebních kostek na vozovce a úprav chodnících.  V druhé etapě – ulice Na Rejdišti, byly také ukončeny veškeré výkopové práce a položen kanalizační a vodovodní řad včetně přípojek. Během stavebních prací bylo zjištěno neúnosné podloží v této lokalitě. Z tohoto důvodu vznikly nepředpokládané vícepráce, kdy bylo zapotřebí betonového recyklátu ke zpevnění podloží. V tuto chvíli již stavební firma pokládá obrubníky a dlažbu na chodníky i vozovku. V rámci stavebních prací bude ještě doplněn mobiliář jako například lavičky a odpadkové koše, veřejné osvětlení a dopravní značení.

Vzhledem ke špatným klimatickým podmínkám začátkem roku, archeologickému výzkumua vícepracím na zpevnění podloží, byl posunut termín dokončení rekonstrukce o dva měsíce. Tedy z původního termínu 23. června na 31. srpna 2019. Zhotovitelem stavebních prací je firma Dopravní stavby BOHEMIA, s. r. o., Zásmuky.

Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)