Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

Předvánoční jarmark v mělnickém muzeu navštívilo rekordních 1784 lidí

Předvánoční jarmark v mělnickém muzeu navštívilo rekordních 1784 lidí

Přivítat advent, nakoupit rukodělné dárky pro své blízké, vánoční ozdoby, dekorace či jen pobýt s přáteli a kochat se krásou českého řemesla, vyrazili jako již každoročně návštěvníci Předvánočního řemeslného jarmarku v Regionálním muzeu Mělník.

Z předvánočního jarmarku
3. prosince 2019 - 12:30
 
Již 18. ročník tradičního trhu s ukázkou lidových řemesel a dílničkami pro děti zaplnil muzeum od sklepa až po půdu. Své výrobky předvedli např. řezbář, krajkářka, hrnčíř, šperkaři, dráteníci či perníkářka. Ke koupi byly také textilní výrobky, vánoční vazby, zboží z levandulového světa, dekorace ze sena, z decoupage a scrapbookingu, kamínky, knížky...atd. Opět sem z Podkrkonoší zavítala rodinná společnost Juklových s ruční výrobou foukaných ozdob a z Turnova Dana Kadeřávková s výrobou vinutých perlí.


Nechyběla medovina či svařák na zahřátí a spousta dobrot čekala také na na náměstí Míru, kde se zároveň konalo mělnické Vítání adventu a rozsvěcení vánočního stromku. Muzejní jarmark navštívilo rekordních 1784 lidí.

O adventu můžete do muzea zavítat ještě na vánoční příběh o putování do Betléma plný adventních písní a koled „Nastal nám den veselý“ v neděli 15. 12. od 15.00 hodin. Se svými žáky ho nastudovala Lýdie Paďourová-Havláková.  Výstava Vánoce 70. a 80. let ve velkém sále bude přístupná do 5. 1. 2020.


Muzeum společně se Státním okresním archivem Mělník vydalo nový Vlastivědný sborník Mělnicka - Confluens č. 11. Srdečně zveme na jeho uvedení ve čtvrtek 12. 12. od 17:00 v prostorách mělnického archivu.

Středočeskénovinky.cz o aktivitách Regionálního muzea Mělník Kristýna Frelichová, tisková mluvč RMM., 

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:rmm)