Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Příbram: Budova radnice se dočká opravy

Příbram: Budova radnice se dočká opravy

Příbram, stejně jako řada dalších měst, má svoji radnici v krásné historické budově, o jejíž výstavbu se zasloužil velkou měrou Karel Hail.

Budova radnice už opravu potřebovala
16. srpna 2019 - 12:30

V následujících týdnech bude budova radnice obestavěna lešením a dojde k její tolik potřebné opravě.

Od pondělí 12.srpna lze v okolí budovy příbramské radnice pozorovat čilý pracovní ruch. Právě v tento den byly zahájeny práce na opravě fasády a oken budovy. V nejbližších dnech bude postaveno lešení, čímž dojde k dočasnému uzavření chodníku v ulici Hailova.Chodník v ulici Tyršova bude i v době probíhající opravy průchozí. Oprava se zásadním způsobem nedotkne chodu úřadu a veřejnosti bude radnice po celou dobu přístupna v běžném režimu.


V první etapě dojde k opravě oken, rámů a parapetů a poté budou následovat práce na samotné fasádě. Vše by mělo být dokončeno do 31.října letošního roku za částku téměř 3,2 milionu korun.

„Oprava fasády budovy radnice je velmi potřebná. Jednak jde o budovu, která by našemu městu měla dělat čest, ale především je ve stavu, kdy opadávající omítka ohrožuje procházející občany," uvedl k důvodu opravy starosta města Jan Konvalinka.

Stredoceskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Město Příbram)