Svátek má: Albína

Regiony

Velikost textu:

Příbram: Děti si příměstský tábor užívaly

Příbram: Děti si příměstský tábor užívaly

Od roku 2016 pořádá město Příbram příměstský tábor, který je mezi dětmi velmi oblíbený.

Společné foto účastníků příměstského tábora
16. července 2019 - 12:30

Už před koncem turnusu se děti zajímaly, zda se tábora budou moci účastnit i v příštím roce. Příměstský tábor je organizován městem Příbram v rámci Městského programu prevence kriminality. Dvacet dětí se svými čtyřmi vedoucími tráví svůj čas od pondělí do pátku v čase od 8 do 16 hodin. "Letos je zde skvělá parta. Děti si svůj pobyt, při kterém mají řadu aktivit, užívají," říká koordinátorka projektu Eva Máchová.


Hned v pondělí si účastníci příměstského tábora napsali seznam aktivit, které chtějí prožít. "Asi nejzajímavějším přáním byl chemický pokus, který jsme dětem také připravili. Kromě toho jsme uspořádali sportovní olympiádu, jeli na celodenní výlet, tvořili, navštívili výstavu v Galerii Františka Drtikola a také služebnu městské policie...," dodává Lucie Máchová.

Za dětmi poslední den tábora zavítala místostarostka Zorka Brožíková. "Jsem ráda, že město tábor pořádá. Na dětech je vidět, že je pobyt bavil, že se naučily něco nového, a hlavně budou mít na co vzpomínat," uvedla po návštěvě, při které dostala od dětí vlastnoručně vyrobený dárek, Zorka Brožíková.

Stredoceskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Město Příbram)