Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Příbram: Galerie bude mít nového šéfa

Příbram: Galerie bude mít nového šéfa

Po více než patnácti letech z pozice ředitelky Galerie Františka Drtikola odchází do důchodu Hana Ročňáková, která byla doslova její duší. Ve funkci ji nahradí Jan Freiberg.

Novým ředitelem galerie se stane Jan Freiberg
11. října 2019 - 12:30

„Hana Ročňáková je člověkem, který Příbram v oblasti kultury pozvedl. Díky ní je Galerie Františka Drtikola známa napříč celou republikou. Pro Příbram zajistila vždy takové výstavy, které přitáhly návštěvníky všech věkových skupin. Prohlédnout jsme si mohli díla předních českých osobností výtvarného umění, skvělé snímky významných fotografů, stejně jako práce dětí místních škol. Za zmínku zcela jistě stojí projekt Czech Press Photo, kde jsme po výstavě v Praze měli jako jediní možnost tuto výstavu zhlédnout v celém jejím rozsahu. Skvělé byly také interaktivní výstavy, jež si užívaly celé rodiny. Je mi líto, že paní Hana Ročňáková odchází. Za její práci je mou povinností jí poděkovat a vyjádřit maximální uznání,“ řekl starosta města Jan Konvalinka.

 Dům kultury patřil seniorům

Na obsazení místa ředitele galerie vyhlásilo město výběrové řízení, do kterého se přihlásilo téměř dvacet uchazečů. Ne všichni ovšem splňovali podmínky pro vedení této organizace.

„Z výběrového řízení jako ředitel galerie vzešel Jan Freiberg, který se umění věnuje řadu let. Úsměvné je, že byl vybrán uchazeč se jménem našeho partnerského města. Pan Freiberg je do funkce jmenován s účinností od 1. prosince,“ dodal Jan Konvalinka.

Stredoceskenovinky.cz o celé události informovala mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

(vm,Stredoceskenovinky.cz,foto:Město Příbram)