Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

Příbram: Informace jsou neověřené, stížnosti neevidujeme

Příbram: Informace jsou neověřené, stížnosti neevidujeme

V periodiku Náš region vyšel článek, ve kterém se uvádí informace o velmi nízkých teplotách v učebnách v půdní vestavbě na základní škole v ulici 28. října.

Ilustrační foto
13. února 2020 - 12:30

V textu se redaktor opírá o tvrzení jedné z maminek na facebookovém profilu, kde je uvedeno, že je ve třídách stále zima, teplota údajně dosahuje pouze 12 oC. Dnes na škole proběhla kontrola, kterou po obdržení této informace bez ohlášení provedla místostarostka Zorka Brožíková.


„Tvrzení o teplotních podmínkách v prostorách půdní vestavby jsou zkreslená, při dnešní návštěvě zde byla příjemná pokojová teplota. Většina dětí zde pobývá v tričkách s krátkými rukávy. Jejich odpověď na dotaz, zda jim je v těchto prostorách školy zima, byla negativní,“ uvedla místostarostka Brožíková.


Informace o nízkých teplotách ve škole se objevila pouze na zmíněném facebookovém profilu. Odbor školství ani samotné vedení školy nemají žádné stížnosti od žáků ani jejich zástupců, že by výuka probíhala v učebnách, kde je zima.

„Ačkoliv jsme přesvědčeni o tom, že nedošlo k žádnému pochybění, zadali jsme škole, aby ve zmíněných učebnách teplotu monitorovala,“ doplnil informace starosta města Jan Konvalinka.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)