Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Příbram má nové dohledové centrum Městské policie

Příbram má nové dohledové centrum Městské policie

Nad bezpečností ve městě dohlíží strážníci Městské policie nejen přímo v ulicích, ale také prostřednictvím kamerového systému.

Dohledové centrum MP
18. února 2021 - 12:30

Jak se postupně rozšiřují kamerové body, bylo třeba také zajistit rozšíření dohledového centra Městské policie.

„V současné době máme ve městě 37 kamerových bodů. Z tohoto důvodu bylo třeba rozšířit dohledové centrum, ve kterém strážníci čtyřiadvacet hodin kontrolují monitorované lokality. V centru se zvýšil počet monitorů z osmi na patnáct a je počítáno s dalším rozvojem. Celý projekt vyšel na téměř 1,7 milionu korun, jde ovšem o investici, díky níž se zvyšuje bezpečnost obyvatel a ochrana jejich majetku,“ řekl starosta Jan Konvalinka.

O potřebě Městského kamerového dohlížecího systému (MKDS) svědčí fakt, že díky využívání této technologie jsou každoročně odhaleni pachatelé mnoha deliktů. MKDS je zároveň napojen na Policii ČR, která technologii hojně využívá.


V rámci výše uvedené investice nedošlo pouze k navýšení počtu monitorů, ale k celkové modernizaci vybavení, přemístění hardwaru mimo prostory samotného dohledového centra a k úpravě pracovního prostředí pro strážníky.

Středočeskénovinky.cz inormovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv.stredoceskenovinky.cz,foto:měú)