Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Příbram: Od čertů k bronzové neděli

Příbram: Od čertů k bronzové neděli

Prosinec je měsícem, kdy mnozí nemají kvůli přípravám vánočních svátků trochu klidu. Pojďte trochu zvolnit a užít si akce připravené pro děti i dospělé.

Z plakátu k akci
4. prosince 2019 - 12:30

Do areálu Nového rybníka jsou zváni v pátek 6. prosince všichni ti, kteří se chtějí při akci Ledově čertovský Novák Vol. 3 setkat s Mikulášem, anděly a čerty. Od 15.30 h se v programu můžeme těšit na peklo plné čertů, které vyváží mikulášská nadílka, rozsvícení vánočního stromu, připraveny jsou soutěže, tvořivé dílny, ledová show s Elsou, vánoční trhy nebo živé hudební vystoupení.

Pokud patříte k milovníkům ohňostrojů, měli byste na Novák zcela jistě přijít. Posledním bodem pátečního programu Ledově čertovský Novák Vol. 3 je v 18.30 h odpálení ohňostroje z hráze Nového rybníka.

Po čertovském veselí nás v neděli 8. prosince čeká bronzové adventní zastavení. Náměstí 17. listopadu bude v čase od 15 do 19 hodin žít. Připravena je Nebeská pošta, Vánoční pohádkování se zpěvačkou Inkou Rybářovou a klaunem Rybičkou, koledy v podání žáků ZŠ 28. října, vystoupení folkového zpěváka Petra Vašiny a Míši Mádlové nebo koncert písničkáře Pokáče. Chybět nebude ani adventní trh.„Program adventních zastavení je koncipován tak, aby si v něm své našly všechny věkové skupiny, zkrátka aby tato zastavení byla důvodem rodinné návštěvy. Vždyť advent není o shonu, nákupech, uklízení a pečení, ale právě o pohodě, a tu se snažíme Příbramanům přinést,“ zve na výše uvedené akce starosta města Jan Konvalinka.

Po bronzovém adventním zastavení bude následovat v neděli 15. prosince na náměstí 17. listopadu zastavení stříbrné a o zlaté neděli se 22. prosince setkáme na náměstí T. G. Masaryka.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)