Svátek má: Havel

Regiony

Velikost textu:

Příbram: Peklo se na Nováku rozpoutá již tuto neděli

Příbram: Peklo se na Nováku rozpoutá již tuto neděli

Součástí zábavního odpoledne a podvečera budou hry, soutěže a pyrotechnická show.

Vánoční Novák
29. listopadu 2017 - 12:30

Už jste slyšeli, že cesta do Ráje povede o letošních Vánocích přes Novák? A rovnou přes Peklo! Hned druhý den po zahájení adventu si Mikuláš, čerti a andělé dají sraz v příbramském rekreačním areálu Nový rybník. Bude to poprvé, kdy tento prostor ožije i v zimě.

Celý program se v neděli 3. prosince odehraje na jižní straně areálu, v blízkosti kamenného pódia. Odvážní se dostanou čertovskou stezkou přímo k Peklu s kouřícím kotlem plným voňavé polévky a v Ráji zase děti čeká Mikuláš, aby posoudil, kdo byl v průběhu roku hodný a kdo ne. Vzhledem k tomu, že počasí lze očekávat jakékoliv, pořadatelé doporučují pevnou, sportovní obuv a velmi teplé oblečení.

„Pro letošek jsme chtěli vyzkoušet zase něco trochu jiného. Prostor přírodního areálu na Nováku byl kolem Vánoc vždy opomíjen, proto máme v úmyslu ho letos trošku oživit,“ s úsměvem vysvětlila místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková a dodala, že vůbec poprvé bude také v areálu ozdoben a slavnostně rozsvícen vánoční strom. K tomu se využije jeden ze stávajících vzrostlých jehličnanů. Nádherné ozdoby na něj z recyklovatelných materiálů vyrobily děti ze ZŠ Bratří Čapků a ze ZŠ pod Svatou Horou.


Součástí zábavního odpoledne a podvečera budou hry, soutěže a pyrotechnická show. „Chybět nebudou ohně a řinčení řetězů s ďábelským hudrováním, prostor kolem rybníka bude nasvětlen loučemi, zavoní čertovský guláš a všichni se budeme společně tak trochu bát,“ doplnila místostarostka s tím, že zváni jsou malí i velcí, kteří si chtějí užít s čerty, anděly a Mikulášem příjemně dobrodružné předvánoční řádění.

Akci pořádá Město Příbram, Sportovní zařízení města Příbram, Centrum sociálních a zdravotních služeb a Sbor dobrovolných hasičů Březové Hory. Začíná se v 16 hodin, vstup zdarma.

Stredoceskenovinky.cz informovala Pavlína Svobodová, tisková mluvčí města Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:příbram)