Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Příbram se vyhoupla z třetího na první místo

Příbram se vyhoupla z třetího na první místo

Srovnávací výzkum Město pro byznys již jedenáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice.

Ocenění převzal místostarosta Příbrami Martin Buršík
14. března 2019 - 11:30

Po loňském třetím místě se Příbram v letošním roce vyhoupla na první příčku. Podle organizátorů akce se vloni bronzová Příbram může pochlubit především vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání, vysokým podílem právnických osob a také nízkými cenami stavebních pozemků, které mohou další podnikatele jedině přilákat.


V kategorii přístupu veřejné správy zaznamenala Příbram skvělé výsledky zejména v ekonomických údajích. Jedná se například o nejvyšší likviditu, velmi vysoký podíl výdajů věnovaných na veřejnou dopravu nebo velmi nízké náklady na dluhovou službu. V neposlední řadě má Příbram kvalitní webové stránky, na nichž podnikatelé naleznou v přehledné podobě vše podstatné, co v rámci komunikace s veřejnou správou potřebují.„Hlavním předpokladem pro získání ocenění, je podle mého názoru infrastruktura a kvalitní pracovní síla. Pokud jde o odborné vzdělávání ve městě, snažíme se, aby i učební obory byly přizpůsobeny firmám, které u nás působí. Snažíme se také zcelit některé pozemky, které z části město vlastní, a budeme chtít rozšířit průmyslovou zónu a vybudovat tam komunikace pro lepší obslužnost. To je další z konkrétních kroků, který by měl ještě zlepšit podnikatelské prostředí,“ říká místostarosta Příbrami Martin Buršík.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)