Svátek má: Drahoslava

Regiony

Velikost textu:

Příbram: Výsuvné sloupky v Pražské ulici

Příbram: Výsuvné sloupky v Pražské ulici

Pražská ulicev Příbrami je pěší zónou, do které je vjezd povolen pouze v době od 18 do 10 hodin. Nově je vjezd a výjezd u pěší zóny osazen výsuvné sloupky.

Pražská ulice
27. června 2020 - 12:30

Dva výsuvné sloupky, jeden u vjezdu do Pražské ulice a druhý u výjezdu na nám. T. G. Masaryka, jsou nově osazeny. Sloupky nahradí v těchto místech doposud používané řetězy. Ostatní vjezdy a výjezdy z Pražské ulice bude i nadále odemykat a zamykat Městská policie Příbram.

„Hlavním důvodem, proč jsme k instalaci výsuvných sloupků u vjezdu a výjezdu přistoupili, byly časté připomínky a stížnosti od složek Integrovaného záchranného systému. Výsuvné sloupky jsou ovládány dálkově, a navíc mají zabudovanou automatickou detekci pro vozidla IZS. V okamžiku, kdy bude v Pražské ulici potřeba okamžitá přítomnost některé ze složek záchranného systému, nebude muset být řešeno zpřístupnění této ulice strážníky MP,“ uvedl k důvodu instalace zmíněných sloupků starosta města Jan Konvalinka.

Doprava do pěší zóny nepatří, na tento fakt často upozorňovali nejen návštěvníci, ale i sami obyvatelé

„Problém s dopravou v Pražské ulici jsme si uvědomovali již delší dobu. Auta se zde proháněla, jak se jim zachtělo. Dalším problémem bylo, že se nám z Pražské ulice stalo parkoviště. Děti tudy chodí do školy a ze školy a tato cesta se kličkováním mezi stojícími a couvajícími auty stala dosti nebezpečnou. Řešení jsem na jednání rady města iniciovala já a jsem ráda, že jsme se dobrali k tomuto podle mne skvělému řešení,“ dodává radní Renáta Vesecká.Jak je na první pohled zřetelné, nejsou sloupky umístěny uprostřed komunikace. Důvodem jejich vyosení je uložení inženýrských sítí. Prostor bude v budoucnu osazen květináči tak, aby nedošlo k omezení provozu, ale zároveň bylo zabráněno neoprávněnému vjezdu do ulice, kde se mnohdy pohybovala vozidla i v průběhu dne, čímž docházelo k ohrožení zdraví procházejících obyvatel.

Zhruba týden budou sloupky označeny dopravními kužely.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)