Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Příbram: Zpravodaj Kahan nově online a v audioverzi

Příbram: Zpravodaj Kahan nově online a v audioverzi

Městský zpravodaj Kahan přichází s několika novinkami. Od ledna 2020 najdete na stránkách kahan.pribram.eu online verzi zpravodaje včetně audionahrávky.

Městský zpravodaj Kahan
13. ledna 2020 - 12:30

Příbram je tak pravděpodobně prvním městem, které převádí svůj zpravodaj do zvuku.Cílem je rozšířit možnosti dosahu zpravodaje k co nejširšímu počtu občanů.

„Touto cestou bychom chtěli držet krok s dobou, a nabídnout tak moderní formou informace o dění ve městě i lidem, kteří tištěná média nečtou. V hledáčku máme jak čtenáře, kteří čtou hlavně online, tak i čtenáře-posluchače, kteří poslouchají rádio nebo v dnešní době oblíbené podcasty při práci nebo během cestování. Audionahrávkami chceme zpravodaj přiblížit také spoluobčanům s hendikepem zraku,“ přibližuje Jan Konvalinka, starosta města.

Do online verze a audionahrávky se vždy převede většina obsahu z aktuálního čísla zpravodaje. Audionahrávky vznikají ve spolupráci s produkčním týmem GymTV, kdy texty překlápějí do zvukové podoby sami studenti. Obsah je zdarma dostupný na webu kahan.pribram.eu a soundcloud.com. Na dalším rozšíření platforem se bude pracovat podle zájmu posluchačů.


Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)