Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Příbramské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku

Příbramské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku

Minulý týden byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v Příbrami funguje od září letošního roku.

Starosta Jan Konvalinka a Vlastimil Ševr, vedoucí MKC
14. října 2019 - 12:30

Příbram má být městem kultury, zábavy a sportu. Na naplnění sloganu se dlouhodobě pracuje. Přispět k tomuto cíli má Městské kulturní centrum (MKC), jehož úkolem je nejen kulturní projekty připravovat, ale také spolupracovat s ostatními pořadateli a jednotlivé akce koordinovat.

Hasiči vyjeli k hromadné nehodě na dálnici D1 v prostoru křižovatky Psáře na 49. kilometru ve směru do Brna„Zřízení Městského kulturního centra bylo jednou z priorit. Slibujeme si od tohoto kroku více zajímavých, a především žánrově různorodých akcí, které obyvatelům našeho města zpestřují život. Centrum má nové, příjemné prostory, kde budou jistě přicházet úžasné myšlenky na povzbuzení kulturního života ve městě. Přeji týmu MKC, aby se jim zde dobře pracovalo,“ řekl při návštěvě nových prostor MKC starosta Jan Konvalinka.Městské kulturní centrum má kancelář v budově Špalíčku ve Špitálské ulici. „Jsme rádi, že jsme mohli po potřebných úpravách otevřít kancelář Městského kulturního centra. Řešit se odtud budou akce města, jako například v současné době koncert PSH, na který zveme 19. října do příbramského skateparku. Dveře centra jsou otevřeny každému, kdo má nápad, jak obohatit kulturní život v našem městě,“ uvedl vedoucí MKC Vlastimil Ševr.


Komu dnes patří romantická zřícenina Březina?
Hrad byl založen na skalnatém ostrohu ve 14. století a první písemná zmínka o něm pochází z roku 1389, kdy byl v majetku Jindřicha z Elsterberka


Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)