Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Příbramský místostarosta se vyjádřil k nově značené cyklotrase

Příbramský místostarosta se vyjádřil k nově značené cyklotrase

Probíhá značení nové cyklostrasy vedoucí z Drkolnova až ke vstupu do areálu Nového rybníka. Množí se dotazy, jak bude nová cyklotrasa napojena na trasu bohutínskou.

Cyklotrasa
12. září 2021 - 12:30

„Rád bych se vyjádřil ke množícím se dotazům na napojení nově značené cyklotrasy vedoucí z Drkolnova ke vstupu do areálu Nového rybníka, tedy především propojení bohutínské trasy se zmíněnou nově značenou trasou. Konkrétně jde o dotaz, jak může vést cyklotrasa do jednosměrky v ulici Šachetní. Jelikož práce na značení ještě nejsou dokončeny, není tak zřejmé, že v tomto místě vznikne krátká, ale bezpečná a účinná cykloobousměrka. To znamená, že kolům bude v přibližně dvacetimetrovém úseku umožněno projet. Pokud by se nezřizovala cykloobousměrka, běžná v mnoha městech, museli by cyklisté nesmyslně projíždět sídlištěm. Jde o řešení vycházející z Cyklokoncepce a Generelu dopravy města Příbram. Projekt prozatím není dokončen, nicméně jsem přesvědčen, že bude fungovat,“ říká 1. místostarosta Martin Buršík.

Projekt byl projednán Dopravní komisí, Radou města, Odborem silničního hospodářství a schválen Policií ČR.

Příbram láká na druhou společnou cyklo vyjížďku

Celá trasa, která vede ulicemi Šachetní, Podbrdská, Karla Kryla a Seifertova, by měla být hotova do konce října.Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.měú)