Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Projekt Chytrý venkov skončil

Projekt Chytrý venkov skončil

Projekt Chytrý venkov skončil. Rada kraje se chce napříště podobným výdajům vyhnout.

Ilustrační foto
24. listopadu 2021 - 12:30
 
Rada kraje vzala na svém zasedání na vědomí ukončení projektu Chytrý venkov, jenž byl realizován Středočeským krajem a spolufinancován z Operačního programu Zaměstnanost. Cílem a výstupem projektu bylo zpracování strategického dokumentu Strategie Chytrý venkov – Středočeský kraj, dle konceptu SMART CITY/REGION. Náklady, které byly především personální, představovaly 7,4 milionu korun, přičemž sedm milionů činila dotace z operačního programu.

„Výsledkem projektu je dokument bez konkrétních finančních, časových, věcných závazků či požadavků na plnění strategických cílů. Zároveň kraj není nijak vázán v projektu pokračovat či zajistit jeho udržitelnost, tudíž jej můžeme bez dalšího ukončit. S ohledem na to, že jde jen o obecný dokument, rádi bychom se napříště takovýchto projektů financovaných sice primárně z evropských fondů, ale přesto za spoluúčasti kraje, rádi vyvarovali,“ uvedl náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik (STAN).


Základní koncept projektu, který byl zadán předchozím vedením kraje v roce 2018 a realizován až do roku 2020, měl být zaměřen především na oblast energetické náročnosti života města nebo regionu.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.)