Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Projekt hledá cesty, jak propojit podnikatele s městem

Projekt hledá cesty, jak propojit podnikatele s městem

Projekt „Nymburáci Nymburákům“ hledá cesty, jak propojit podnikatele s městem.

Projekt „Nymburáci Nymburákům“
7. října 2020 - 12:30

Ve čtvrtek minulého týdne přivítal starosta v sále Podnikatelského inkubátoru (PIN) zástupce a majitele místních firem. Setkání se neslo v neformálním a přátelském duchu. Mělo jediný cíl, povzbudit a motivovat podnikatele ke spolupráci s městem. Někteří z nich už dříve projevili zájem podpořit akce města, neměli však dostatek informací. Setkání přineslo odpovědi a otevřelo možnosti, jak zájem podnikatelů propojit se zájmy města. Hosty přivítal ředitel PIN Josef Kubiš a následně předal slovo starostovi.

„Velmi si vážím toho, že jste přišli a že o projekt máte zájem,“ promluvil k přítomným Tomáš Mach.

„Myšlenka je prostá, abychom našli společnou řeč a možnosti, jak si vzájemně být užiteční.  Vy můžete pomoci zdejšímu kulturnímu a společenskému životu svými penězi. Město naopak může pomoci tím, co má, tedy možností prezentovat se reklamou, či například zapůjčit vhodné prostory k vašim akcím. Zkrátka s tím, abyste byli viděni a vnímáni jako součást Nymburka.“ dodal Mach.Na to navázal ředitel Nymburského kulturního centra Ladislav Langr a zmínil plánované akce a tradiční příležitosti, které město plánuje a s nimiž mohou firmy pomoci. „Kultura je ideálním nosičem reklamy pro každou firmu.“ Následně uvedl, jakým způsobem může být firma při akci prezentována či jaké prostory může město oplátkou podnikateli smluvně nabídnout.

Možnosti spolupráce nastínil také ředitel Technických služeb Martin Netolický. Technické služby disponují technikou, která může být zdejším podnikatelům užitečná. Místostarosta Bořek Černý seznámil podnikatele s děním v průmyslové severní zóně. Promluvil také o dalších významných investičních akcích města.

Lávka přes plavební komoru v Nymburku už slouží veřejnosti

Setkání se zúčastnil rovněž zástupce hejtmanky Miloš Petera. Vyjádřil svůj kladný názor na spolupráci města a jeho významných podnikatelů, zdůraznil, jakým způsobem tato spolupráce město obohacuje. Přiblížil přítomným významné investice, které plánuje město i kraj a které se týkají Nymburka. Podnikatelé měli možnost seznámit se s materiály, jež pro ně radnice připravila pro prvotní představu o administrativním zajištění vzájemné spolupráce. Jedním z prvních nápadů, který přednesl ředitel PINu Josef Kubiš, je sestavení základního dotazníku, který monitoruje představy a potřeby místních firem.

Středočeskénovinky.cz inormoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí Městského úřadu Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)