Svátek má: Gabriela

Regiony

Velikost textu:

První část revitalizace Jankovic je téměř dokončena

První část revitalizace Jankovic je téměř dokončena

Nymburk: Po kompletní revitalizaci starého sídliště přišly na řadu i sousední Jankovice. První etapa byla téměř dokončena a letos na jaře chce město zahájit druhou. V současné době běží výběrové řízení na zhotovitele druhé etapy.

Sídliště Jankovice I. Etapa projekt
24. ledna 2021 - 12:30

První část revitalizace Jankovic je téměř dokončena. Město Nymburk připravuje zahájení další etapy.

„Máme z toho radost, práce běžely v souladu s projektovou dokumentací a bez větších problémů. Doufáme, že se obyvatelům první fáze proměny Jankovic líbí. Celkově projekt nabízí větší komfort, navýšení počtu parkovacích míst, efektivně řešené a pohodlné trasy pro pěší i cyklisty, moderně řešené křižovatky,“ přiblížil místostarosta města Bořek Černý.

Podobně jako staré sídliště je samotná revitalizace Jankovic z důvodu vysokých nákladů rozdělená do pěti etap. V květnu loňského roku zahájilo město první etapu zahrnující část ulice Sadová, Jankova a Růžová. V lednu 2021 byla tato etapa z velké části dokončena za celkovou cenu 21 milionů korun. Stavební práce prováděla společnost SOVIS CZ, a. s., z Hradce Králové a v rámci stavebních úprav provedla výměnu povrchu vozovky, vybudování nových parkovacích stání, chodníků a kontejnerových stání. Dále bylo osazeno nové dopravní značení a veřejné osvětlení. Do konce dubna budou ještě provedeny terénní úpravy a dosázena zbývající zeleň. Projekt je zajímavý tím, že celkově zahrnuje výsadbu opravdu velkého množství zeleně. Jankovice ozelení několik set keřů, 150 stromů v ulicích a 52 stromů ve vnitroblocích.

V divadle a kině využívají nucené uzavření k práci řemeslníků

„Brzy bychom měli vysoutěžit zhotovitele na druhou etapu a v jarních měsících budeme v revitalizaci Jankovic pokračovat,“ uvádí místostarosta Bořek Černý.

Výběrové řízení na dodavatele stavebních prací je v plném proudu a na jaře tak město s vybraným zhotovitelem zahájí II. etapu revitalizace, která zahrnuje i úpravu vnitrobloků na klidový park. Město má připraveno na tuto akci 23 milionů korun. Odbor rozvoje a investic zároveň podal žádost o dotaci ze Státního fondu podpory a investic, z programu Regenerace sídlišť. Dotace pro rok 2021 může být poskytnuta až do výše 50 procent uznatelných nákladů, nejvýše však 6 milionů korun na jednu etapu. Zda město s žádostí uspělo, se dozvíme nejdříve v březnu.

Současně město řeší zelenou plochu s hřištěm, která se v Jankovicích nachází. Projekt revitalizace totiž nezahrnuje úpravu této části v severní části sídliště, a proto je zpracován samostatný projekt s názvem „Hřiště pro všechny generace“. 

Středočeskénovinky.cz informovala Pavla Kukalová, tisková mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.měú)