Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

První sociální automobil bude jezdit v Bakově nad Jizerou

První sociální automobil bude jezdit v Bakově nad Jizerou

Nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali ve čtvrtek 11. října 2018 zástupci Diecézní charity v Bakově nad Jizerou.

Sociální automobil v Bakově nad Jizerou
16. října 2018 - 12:30

Novou Dacia Dokker bude využívat diecézní charita. Předání proběhlo za účasti zástupců organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat především při poskytování sociálních služeb seniorům.

Diecézní charita v Bakově nad Jizerou, která se zaměřuje na pomoc seniorům, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Bakovská charita získala v celkovém pořadí již 747. automobil.

„Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.


Hlavním posláním Diecézní charity v Bakově nad Jizerou, kam dorazila nová osobní dodávka, je poskytování pečovatelských služeb a osobní asistence seniorům. „Z nového automobilu máme velkou radost, pomůže nám obsloužit mnohem více lidí než dříve. Využijeme ho především k cestám za klienty a k rozvozu obědů. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na financování vozidla pro naši organizaci podíleli,“ uvedla Vladimíra Havránková, vedoucí Diecézní charity v Bakově nad Jizerou.

Na financování vozu se podílelo asi 43 sponzorů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 700sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.Kompakt s.r.o. je reklamní agentura, která zahájila svou činnost v oblasti reklamy a propagace v roce 1993. Hlavní činností agentury je tvorba informačních plakátů, map, mapových průvodců a knižních publikací. Nejprestižnějším projektem společnosti je projekt „Sociální automobil“, který se snaží o vytvoření a obnovení vozového parku v zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci hendikepovaných lidí.

Stredoceskenovinky.cz informovala Eva Wagner z EPIC Public relations s.r.o.

(jv,stredoceskenovinky.czfoto:epicpr)