Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Rada města schválila slevu z nájemného v nebytových prostorech

Rada města schválila slevu z nájemného v nebytových prostorech

Nymburk: Radní města schválili snížení nájmu o 30 % za čtvrté čtvrtletí roku 2020. Sleva se týká provozoven, u nichž byl v rámci nouzového stavu vyhlášeného k pandemii SARS CoV-2 zakázán maloobchodní prodej a prodej služeb.

Nymburská radnice
25. listopadu 2020 - 12:30

Radní města na svém posledním zasedání schválili snížení nájmu o 30 % za čtvrté čtvrtletí roku 2020. Sleva se týká provozoven, u nichž byl v rámci nouzového stavu vyhlášeného k pandemii SARS CoV-2 zakázán maloobchodní prodej a prodej služeb. Někteří podnikatelé se tak ze dne na den ocitli bez příjmů. Nyní mohou požádat město o slevu na nájemném.

Snížení nájmu se vztahuje na žadatele, kteří splnili podmínku bezdlužnosti vůči pronajímateli k 5. říjnu a měli k tomuto dni řádně hrazené smluvené nájemné podle uzavřené nájemní smlouvy. Žádosti na předepsaném formuláři musí být podány nejpozději do 31. prosince. Formulář je k nalezení na webových stránkách města v sekci Městský úřad – formuláře ke stažení – odbor správy městského majetku.

Oslavu adventu zažijeme v Nymburce online

„Hledali jsme způsob, jak můžeme pomoci místním podnikatelům,“ uvádí místostarosta Bořek Černý. „Radní se na snížení nájemného dotčeným podnikatelům shodli.“

Situace se tak opakuje. Ve druhém čtvrtletí letošního roku město rovněž ulevilo podnikatelům třicetiprocentní slevou. Tehdy měli nájemci možnost získat příspěvek státu ve výši poloviny nájemného, třetinu odpustilo město a dvacet procent uhradil nájemce.

Také v současné době Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo výzvu COVID – Nájemné. Určena je těm podnikatelům, kteří museli kvůli krizovým mimořádným opatřením dočasně uzavřít provozovny pro maloobchodní činnost a poskytování služeb zákazníkům v těchto provozovnách. Výzvu 2 Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo 16. října 2020, výše podpory činí 50 % rozhodného nájemného na rozhodné období. Participace pronajímatele ve formě jakékoli slevy na nájemném není nyní požadována, město Nymburk se však rozhodlo podnikatelům v těžké situaci vyjít vstříc. Pokud se žadatel do systému registroval již v první výzvě, nová registrace není nutná. Všechna potřebná potvrzení a formuláře jsou pro žadatele připraveny v informačním systému Ministerstva průmyslu a obchodu.

Středočeskénovinky.cz inormoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)