Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

Radní zmírnili podmínky parkování pro znevýhodněné občany

Radní zmírnili podmínky parkování pro znevýhodněné občany

Rada města Příbram na pondělním jednání změnila své původní usnesení a zmírnila parkovací podmínky pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P.

Ilustrační foto
18. září 2019 - 12:30

Nově budou mít držitelé těchto průkazů první dvě hodiny zdarma s tím, že použijí parkovací kotouček umístěný za čelním sklem vozidla. Povinnost platit parkovné se na ně tedy vztahuje až po uplynutí dvouhodinové doby, která by měla být dostatečná pro vyřízení běžných záležitostí jako je návštěva úřadu, pošty či nákup.

„Cílem původního rozhodnutí nebylo nikoho ze znevýhodněných poškozovat. Možná byla věc jen nešťastným způsobem komunikována. Přijali jsme kompromisní variantu, která je k držitelům průkazů ZTP a ZTP/P vstřícnější. Běžné pojížďky si nyní vyřídí bez placení za parkování. Zneužívání míst pro dlouhodobé stání pak snad bude vyloučeno zpoplatněním třetí a následujících hodin. Věřím, že se nebude opakovat stav, kdy byla místa celodenně obsazena,“ uvedl po jednání rady starosta Příbrami Jan Konvalinka.


Zároveň došlo u držitelů průkazů ZTP a ZTP/P ke zvýhodnění parkovacích karet pro rezidenty parkující v jinak zpoplatněných zónách, například na nám. 17.listopadu. Nově držitele průkazu ZTP a ZTP/P bude rezidenční parkovací karta stát 160 Kč/měsíc, 800Kč/pololetí, 1600 Kč/rok. Běžné ceny rezidenčních karet jsou 200/1000/2000 Kč.


Rada města přistoupila ke změnám na základě přezkumu původního usnesení a ve snaze o vstřícný krok ke znevýhodněným občanům.

Stredoceskenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto:arch.)