Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Rekonstrukce velké scény v Příbrami začala o měsíc dříve

Rekonstrukce velké scény v Příbrami začala o měsíc dříve

Divadlo A. Dvořáka v Příbrami projde částečnou rekonstrukcí. Začaly stavební práce na velké scéně.

Rekonstrukce velké scény Divadla A. Dvořáka
12. května 2020 - 12:30

V průběhu divadelních prázdnin mělo dojít k rekonstrukci velké scény Divadla A. Dvořáka. Práce byly zahájeny více než o měsíc dříve, hrát by se tedy mohlo již v září.

„Omezení a nařízení související s koronavirem uspíšila zahájení rekonstrukce velké scény. Dnes jsme dodavatelské firmě předali staveniště a zahájeny budou práce, jejichž výsledkem bude nový divadelní sál. Dočkáme se nových sedaček v daleko příjemnější elevaci, koberce, výmalby, instalována bude indukční smyčka pro neslyšící. To vše by mělo být hotovo do konce letních prázdnin,“ uvedl při předávání stavby starosta města Jan Konvalinka.

Pracovníci divadla v nucené přestávce, tedy v době, kdy nebylo možné hrát, začali s rozebíráním sedaček, které jsou nyní nabízeny k odprodeji.

„Nabízíme našim divákům a samozřejmě nejen jim sedačky za cenu 99 korun za kus,“ upřesňuje podmínky prodeje, který je možné zajistit přímo v divadle, ředitel Petr Bednář.Vládní opatření se rozvolňují a nově tak mohou hrát i divadla. Velkou scénu si diváci v Příbrami užijí až v září, ale na malé scéně se začíná hrát již v tomto týdnu.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:měu)