Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Revitalizace Čekalíkovského rybníka je podpořena dotací

Revitalizace Čekalíkovského rybníka je podpořena dotací

V první polovině letošního roku budou zahájeny práce na další části Zelené páteře Příbrami, tedy v oblasti Čekalíkovského rybníka.

Ilustrační foto
7. ledna 2021 - 12:30

Tento projekt je podpořen dotací z Operačního programu Životní prostředí, která byla městu přiznána na konci roku 2020.

Revitalizace oblasti Čekalíkovského rybníka je rozdělena do dvou částí. První zahrnuje rekonstrukci samotného rybníka a druhá pak rozsáhlou úpravu okolí. „V této oblasti vznikne příjemná klidová zóna. Přípravné práce začaly úpravou prostoru po vystěhované zahrádkářské kolonii a částečným průřezem dřevin. Na jaře letošního roku se začne pracovat na samotném rybníku, jeho odbahnění, úpravě hráze a výpustného zařízení. Na tuto činnost se nám podařilo získat dotaci ve výši téměř 1,4 milionu korun z Operačního programu Životní prostředí,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Po odbahnění a úpravách se bude pokračovat další etapou, která bude spočívat v revitalizaci celé oblasti. Dočkáme stezky rákosím, mola, parkových úprav s výsadbou nové zeleně, výstavby altánu, instalace laviček, herních a fitness prvků. Součástí parku bude také odkaz na Valle di Ledro a česko-italskou historii.V rámci projektu se dočkáme i dalších zdánlivě nesouvisejících změn. „Vzhledem k tomu, že revitalizace řeší širší okolí a chce přispět také k tomu, aby park mohl fungovat jako jeden z prvků na cestě ze Svaté Hory do oblasti sídliště a Březových Hor, bude se například instalovat zpomalovací práh v Milínské ulici pro bezpečný přechod chodců. Zároveň budou vybudována nová parkovací místa pro návštěvníky parku i obyvatele přilehlé oblasti,“ dodal starosta s tím, že celý projekt by měl stát zhruba 30 milionů korun.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)