Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Revitalizace lesíku na Čertově pahorku v Příbrami

Revitalizace lesíku na Čertově pahorku v Příbrami

Jeden z úspěšných projektů loňského ročníku participativního rozpočtu počítá s revitalizací lesíku na Čertově pahorku. Práce na revitalizaci již byly zahájeny a od příštího týdne začne nezbytné kácení.

Lesík na Čertově pahorku
11. března 2023 - 12:30

Projekt Revitalizace lesíku na Čertově pahorku je jedním ze čtyř úspěšných projektů Participativního rozpočtu roku 2022. V projektu se počítá s odstraněním náletů stromů, vyčištěním plochy lesíka, odstraněním mrtvých stromů a větví. Práce již byly zahájeny a od 13. března bude prováděno také nezbytné kácení.

„V části porostu bude proveden výchovný zásah, přičemž budou odstraněny zejména suché, poškozené a nakloněné dřeviny a dále dřeviny, které omezují ostatní perspektivnější dřeviny v růstu. V další části porostu pak bude proveden obnovní zásah s cílem nahradit některé pro tuto lokalitu neperspektivní a nevhodné dřeviny, zejména vzrostlé modříny, jinými perspektivnějšími dřevinami jako jsou habry, javory, dříny a brsleny,“ přibližuje naplánovanou činnost místostarosta Miloslav Peterka.

Lze žádat o výjimku ze zákazu požívání alkoholu na veřejnosti

V době kácení, které zajistí Technické služby Příbram ve spolupráci s Městskými lesy Příbram, s. r. o., je potřeba v dotčené oblasti počítat se zvýšeným hlukem. Následnou výsadbu dřevin provedou Technické služby Příbram.

Revitalizací lesíka vznikne místo pro příjemné procházky lesem téměř v centru města.

Stredoceskenovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, Městského úřadu Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%