Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Řidičky sedly za volant s alkoholem v krvi

Řidičky sedly za volant s alkoholem v krvi

Jedna z řidiček pod vlivem alkoholu narazila do rohu domu.

Alkohol-ilustrační foto
11. dubna 2019 - 12:30

Policisté územního odboru Kladno dne 4. dubna 2019 v průběhu dne zjistili u čtyř řidiček jízdu pod vlivem návykové látky, a to převážně na území města Kladna.

Ve večerních hodinách vyjížděli policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy a kladenského dopravního inspektorátu k dopravní nehodě, která se stala kolem dvaadvacáté hodiny v Ukrajinské ulici v Kladně. Třicetiletá řidička s osobním vozidlem značky Škoda Octavia při vyjíždění z parkovacího místa před domem  nezvládla řízení a narazila do rohu domu. Tímto jednáním způsobila škodu na fasádě, která byla předběžně vyčíslena na částku 2 000,-Kč. Policisté řidičku z okresu Teplice vyzvali k provedení dechové zkoušky, která byla s pozitivním výsledkem. Naměřená hodnota při dechové zkoušce byla 2,0 promile alkoholu v dechu. Podezřelá žena byla následně umístěna do policejní cely. Policisté nyní tento případ prošetřují a řidička je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí hrozí maximální trest svobody ve výši 3 roky.


Téhož dne policisté obvodního oddělení Kladno při provádění silniční kontroly zastavili krátce po třiadvacáté hodině osobní vozidlo značky Hyundai v Kladně v ulici ČSA. Po předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla vyzvali policisté třiačtyřicetiletou ženu z Kladna k provedení dechové zkoušky.  I v tomto případě byla dechová zkouška s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla 2,37 promile alkoholu v dechu. Další lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu v kladenské nemocnici řidička odmítla.

Policisté obvodního oddělení Unhošť zastavili v rámci výkonu služby při provádění kontrolní činnosti v odpoledních hodinách v obci Malé Přítočno osobní vozidlo tovární značky Škoda Fabia. Řidičkou vozidla byla sedmatřicetiletá žena z Kladenska. Policejní hlídka řidičku vyzvala k dechové zkoušce, která byla pozitivní s naměřeným výsledkem 2,05 promile alkoholu v dechu. Dále byla řidička vyzvána k dalšímu lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu v kladenské nemocnici, čemuž vyhověla.

Před jednadvacátou hodinou policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy v Americké ulici v Kladně kontrolovali osobní vozidlo značky Peugeot. Policisté vyzvali devětadvacetiletou řidičku ze Slánska k testu na drogy, který byl pozitivní na návykovou látku. Další výzvě spojené s odběrem biologického materiálu žena nevyhověla.

Policisté nyní všechny tyto tři případy prošetřují a řidičky jsou podezřelé z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jim hrozí maximální trest odnětí svobody na 1 rok.

Kladenská policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Řidiči posilněni před jízdou alkoholem nebo drogami jsou velmi nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

O případu informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)