Svátek má: Dorota

Regiony

Velikost textu:

S agresivní bezdomovkyní si neví rady

S agresivní bezdomovkyní si neví rady

I ve čtvrtek hned po ránu zamířila cyklohlídka mladoboleslavských strážníků do Pezinské ulice, kde se opakovaně zdržuje bezdomovkyně, která kolem sebe hromadí obrovské množství nepořádku.

S vyšinutou bezdomovkyní si ve městě neumí poradit
16. září 2019 - 12:30

Žena má sice duševní poruchu, je však svéprávná a ulici odmítá opustit, takže není v zákonných možnostech strážníků, policie ani sociálního odboru s ní cokoliv udělat.

„Bezdomovkyně na místě opět byla, stejně jako další várka nepořádku, proto to strážníci nahlásili Compagu, který se opět bude muset na úkor jiných činností postarat o úklid. Přestupek byl opět nahlášen na magistrát, a aby žena nepokračovala v přestupkovém jednání, byla z místa hlídkou vykázána," popsal opakující se kolotoč událostí velitel městské policie Tomáš Kypta.


Žena tahá odpadky z přilehlých kontejnerů a je schopna jich za velmi krátkou dobu shromáždit tolik, že na ně Compagu sotva stačí velkoobjemový kontejner. Navíc při úklidu musí asistovat strážníci, protože bezdomovkyně svůj "majetek" agresivně hájí a byla by schopná uklízející zaměstnance napadnout.

Když se strážníci na místo vrátili stejný den ve večerních hodinách, inkriminovaná žena tu sice zrovna nebyla, ale nepořádek zde stihla udělat znovu.

O celé záležitosti informovaly webové stránky mladoboleslavského magistrátu.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Město Mladá Boleslav)