Svátek má: Šarlota|Zoe

Regiony

Velikost textu:

Sehnal: Systém dotací EU potřebuje osekat

Sehnal: Systém dotací EU potřebuje osekat

Hostem předvolebního vydání pořadu 360° na CNN Prima News byl vedle dalších představitelů stran také předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal.

Pavel Sehnal (APB)
16. září 2021 - 10:19

(Komerční sdělení)

Podle Pavla Sehnala je hlavní, aby státní aparát zeštíhlil a za své hnutí k tomu nabídl konkrétnější kroky. Země by prý měla téma razit i v rámci chystaného předsednictví v EU.

„Chceme se zastávat všech, kteří pracují a vytvářejí hodnoty. Podnikatelů, živnostníků, soukromníků, ale zejména i zaměstnanců. Opakujeme, že není načase, aby si opasky utahovali občané, ale že společně musíme utáhnout opasek státu, protože přebujelost státního aparátu je obrovská,” varoval Sehnal na CNN Prima News.

„Hlásáme hlavně svobodu a odpovědnost s tím, pod pojmem svoboda nerozumíme pouze svobodu projevu a další klasické občanské svobody, ale také možnost si vybrat z více druhů plánů zdravotních pojišťoven, více druhů důchodového pojištění či z více nabídek soukromých škol,” popisoval.

Ruku v ruce s tím prý musí jít odpovědnost, protože je jasné, že pouze bezbřehá svoboda by přinášela nefunkčnost společnosti. „Buďme odpovědni sami za sebe, svou rodinu a případně za své zaměstnance. Politici také musí být odpovědni za své chování, kterým ovlivňují voliče. Hledejme mezi sebou proto odpovědné politiky,” vyzval Sehnal.

Jaké bude největší téma voleb? Zásadní podle jeho slov je, aby si občané uvědomili, kdo zastupuje jejich zájmy. „Za Alianci pro budoucnost říkám, že my jsme tu pro všechny ty, kteří řádně pracují, platí daně a odvody. Stát to poctivým lidem neulehčuje. Máme jen dva sektory, státní, co prostředky pouze spotřebovává a pak soukromý, který musí na státní sektor vydělávat. Musí vydělat i těch 1000 miliard dluhů, které po Babišově vládě zbydou. Aliance pro budoucnost je tu proto, aby občanům zajistila, že se stát bude zmenšovat a nebude poctivým lidem více a více mluvit do života,” konstatuje.


„Česká republika bude v příštím roce vést předsednictví EU, tak pojďme tyto témata tlačit i do Evropy. Stejně tak bychom v rámci unie měli přehodnotit systém dotací, kolem kterého je přebujelý byrokratický aparát a přitom je celkový podíl dotací na rozpočtu marginální. Ptejme se, zda to má smysl. Podnikatelské prostředí žádné dotace nepotřebuje. A pokud nějaké, tak jedině do rozumných zelených případů,” míní Pavel Sehnal.

(red,regionalninovinky.cz,foto:pl)