Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

SeZaM bistro na příbramském Nováku je již v provozu

SeZaM bistro na příbramském Nováku je již v provozu

V pátek bylo otevřeno nové občerstvení na Nováku. Nabídka bistra bude postupně procházet vývojem, pro návštěvníky areálu jsou v plánu například tematické večery a grilovačky. Velkým tématem je také ekologie.

Nové bistro
16. června 2019 - 12:30

Sportovní zařízení města Příbram otevřelo nové bistro v areálu Nového rybníka. Navzdory šibeničnímu termínu na zařízení provozu bistra tak, aby bylo provozuschopné, se přání vedení organizace i samotného města vyplnilo.

„Všichni zaměstnanci odvedli dobrou práci a vše se za velmi krátkou dobu od kolaudace budovy stihlo připravit tak, aby na víkend bylo možné prodávat,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

Kolaudace SeZaM bistra proběhla začátkem tohoto týdne. Bistro bude v červnu v provozu ve všední dny od 14:00 do 20:00 a o víkendech od 10:00 do 20:00 hodin. Provozní doba se může měnit v závislosti na počasí. V nabídce návštěvníci najdou například točenou malinovku, pivo, rozlévané víno, balené zmrzliny a jiné sladkosti, z teplého občerstvení potom klobásu, vafle, pizzu nebo třeba grilovaný hermelín.

„Stálá nabídka bude obohacována nabídkami mimořádnými, a to zejména o víkendech. V plánu jsou grilovačky a tematické večery,“ doplňuje Slaba.Velkým tématem v souvislosti s provozováním rychlého občerstvení je také ekologie.

„V novém SeZaM bistru na Nováku bychom se rádi zaměřili více i na ekologickou stránku věci. Spolupracujeme s technickými službami města, domluvené máme žluté kontejnery na plast a řešíme další možnosti, jako jsou vratné kelímky, biologicky rozložitelné nádobí a tříděný odpad,“ říká Slaba a dodává, že postupy a nápady, které se osvědčí, budou aplikovány i na dalších střediscích SZM Příbram.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)