Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Silničáři středočeskou sněhovou nadílku zvládli

Silničáři středočeskou sněhovou nadílku zvládli

Ve Středočeském kraji za sebou máme první letošní větší sněžení, které přineslo několik centimetrů nového sněhu.

Technika
8. ledna 2021 - 12:30

Sjízdnost na dálnicích v našem kraji v rámci zimní údržby zajišťuje ŘSD ČR přímo prostřednictvím SSÚD, pokud jde o dálnice I. třídy a smluvně na dálnicích II. třídy, tzv. bývalé rychlostní komunikace. Technika při údržbě 351 km dlouhé dálniční sítě ve Středočeském kraji najela za 24 hodin dne 6.1. více jak 5500 kilometrů. Pro ošetření povrchu vozovky dálnic bylo použito celkem 429 tun soli a 129571 litrů solanky NaCl a dálnice se tak podařilo udržet po celý den sjízdné bez větších obtížích.

Zimní údržbu na silnicích I. tříd zajišťuje ŘSD ČR smluvně. Jedná se o 667 kilometrů, které je třeba udržovat v požadovaném stavu. V průběhu celého středečního dne najela technika při údržbě těchto komunikací k 2500 kilometrů, přičemž v oblastech s vyšším spadem sněhu došlo i na pluhování. Pro ošetření komunikací silnic I. tříd bylo použito 212 tun soli a 75 885 litrů solanky NaCl. Silnice se tak povedlo udržet převážně mokré místy se zbytky rozbředlého sněhu a sjízdné se zvýšenou opatrností.Celkem tak technika za celý den najela při údržbě  dálniční sítě a silnic I. tříd  8000 km a bylo použito 658 tun soli a 205456 litrů solanky.

Nejvíce se silničáři potýkali se sněhovou nadílkou v hraničních oblastech s Jihočeským krajem a krajem Vysočina na Příbramsku, Benešovsku nebo  Kutnohorsku, ačkoliv se sněžení postupně rozšířilo ne většinu kraje.  

Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Martin Buček, tiskový mluvčí, Ředitelství silnic a dálnic ČR.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:řsd)