Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

Školy zřizované krajem obdrží 23 mil. Kč na odpisy a obnovu ICT

Školy zřizované krajem obdrží 23 mil. Kč na odpisy a obnovu ICT

Rada Středočeského kraje schválila dne 14. září 2017 poskytnutí prostředků ve výši 14 milionů korun na krytí části účetních odpisů u dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku příspěvkových organizací v oblasti školství.

Ilustrační foto
16. září 2017 - 12:30

Školy zřizované Středočeským krajem obdrží 23 mil. Kč na odpisy a obnovu ICT. Ředitelům škol se tak poskytují prostředky na drobné investice a opravy. Informoval Středočeský kraj.

Radní pro oblast vzdělávání a sportu Jan Skopeček (ODS) k tomu říká: „Vrátit školám možnost vytvářet si fondy na rozvoj svého majetku jsem považoval za jednu z hlavních priorit ve své roli radního. Bylo obrovskou chybou a nešťastným rozhodnutím, když v minulosti hejtman David Rath (ČSSD) našetřené prostředky z těchto fondů školám vzal a převedl do rozpočtu kraje."

Dalších 9 mil. Kč je určeno na výměnu a obnovu ICT ve vybraných školách – např. PC pro žáky i administrativu škol, SW licence a servery. Finanční prostředky jsou určeny především na výměnu zastaralé techniky, která byla pořízena i v rámci projektů spolufinancovaných z fondů EU. Středočeský kraj zvolil zejména ty oblasti financování, které byly v minulých letech opomíjeny.


"Jsem přesvědčen, že k roli ředitele má patřit pravomoc, ale i manažerská odpovědnost. Je to nedůstojné, aby ředitelé měli odpovědnost za svoji školu, ale v souvislosti s každou opravou či drobnější investicí se museli obracet se žádostí na svého zřizovatele, tedy kraj. Vedle navýšení prostředků na provoz škol to byla jedna z hlavních priorit a cílů, se kterými jsme přebírali odpovědnost za oblast krajského školství," dodává radní Skopeček


(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)