Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Soutěž Miss panenka senior má své vítěze

Soutěž Miss panenka senior má své vítěze

Soutěž Miss panenka senior 2020, kterou pořádá český UNICEF společně se Středočeským krajem, má své vítěze.

1. místo: Agnes
16. října 2020 - 12:30

Do soutěže o nejhezčí ručně vyrobenou panenku se letos zapojilo   43 poskytovatelů sociálních služeb ze středních Čech. Jejich klienti vyrobili rekordních 160 panenek. Vyhrály Agnes, Táňa a Indiánka.

Do charitativní akce na podporu očkování dětí v rozvojových zemích, která probíhala pod záštitou hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové, se mohli zapojit klienti poskytovatelů sociálních služeb působících v kraji – tedy především domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem.

„Jsem ráda, že letošní ročník projektu vzbudil takový zájem, přišlo dvakrát více panenek než loni. Pro seniory je to zábava a odreagování, což je důležité zvlášť v tomto roce. Navíc vědí, že jejich panenky udělají někomu radost, a ještě se jejich prodejem získají peníze na očkování pro děti v nejchudších zemích,“ připomněla hejtmanka.

Panenky totiž budou nabídnuty v rámci projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ k symbolické adopci za 600 Kč na e-shopu UNICEF ČR. Cena jedné panenky odpovídá nákladům na očkování proti šesti smrtelným nemocem pro jedno dítě (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).A jaké panenky nakonec získaly nejvíce hlasů? Na prvním místě je Agnes, kterou společně vytvořil Výtvarný klub DZR Centrin, Uhnošť (330 hlasů). Druhé místo patří panence Baletka Táňa, kterou vyrobila Ludmila Semrádová z Domova důchodců Čáslav (289 hlasů). Na třetím místě je Indiánka Aleny Krutské z Alzheimercentra Filipov z.ú. Čáslav (243 hlasů). Všechny přihlášené panenky získaly v hlasování na facebooku celkem 10.552 lajků/označení „To se mi líbí“.

„Šitím panenek lidé rozvíjejí svou tvořivost, aktivně tráví čas a současně pomáhají. Toto vše je důležité i pro seniory. Letos vytvořili senioři ve Středočeském kraji úctyhodných 160 krásných ručně šitých panenek. Mám radost, že o panenky byl velký zájem a během krátké doby tak zajistily šanci na zdravé dětství ohroženým dětem,“ uvedla k projektu ředitelka českého UNICEF Pavla Gomba.


Projekt Miss panenka Středočeského kraje nyní pokračuje dalším ročníkem soutěže Miss panenka junior. Žáci středočeských škol mohou své výrobky zasílat do konce listopadu na adresu Českého výboru pro UNICEF. Informoval Středočeský kraj.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)