Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Spuštění provozu dopravního terminálu v Kolíně se blíží

Spuštění provozu dopravního terminálu v Kolíně se blíží

Další etapa výstavby dopravního terminálu v Kolíně – odjezdová stanoviště pod zastřešením – byla dokončena.

Budovaný terminál
9. července 2018 - 12:30

V závislosti na úspěšném vydání povolení k předčasnému užívání stavby je předběžně stanoven termín spuštění ostrého provozu na středu 11.07.2018. Informovaly o tom webové stránky kolínské radnice.

Digitální informační systém na novém terminálu bude však zprovozněn až v polovině prázdnin – označníky s čísly a tištěnými jízdními řády budou ze stávajícího autobusového nádraží do této doby dočasně přemístěny na nová odjezdová stanoviště. Tento provoz prověří funkčnost konkrétního rozmístění spojů MHD a regionální dopravy na jednotlivých stáních.


Nová odjezdová stanoviště v ulici Pod Hroby jsou pod zastřešením, první dvě pozice nejblíže k centrálnímu náměstíčku (výstupu z nádražní haly SŽDC) bude využívat MHD. Zbytek odjezdových zastávek pod zastřešením a 3 zastávky v průběžném zálivu v ulici Rorejcova směrem k OC Futurum jsou přiděleny regionálním dopravcům.

Výstupní zastávky jsou situovány do zálivu podél chodníku do těsné blízkosti nádražní odbavovací haly. Příjezd na odstavy autobusů v počtu 10 míst je z ulice Dukelských hrdinů a výjezd je do ulice Pod Hroby. Autobusy linek MHD by měly do svých odjezdových stanovišť zajíždět přímo, ve stanici by mělo dojít zároveň k výstupu cestujících prostředními a zadními dveřmi a nástupu cestujících předními dveřmi.

Autobusy linek regionální a nadregionální dopravy by měly primárně využívat pro výstup cestujících dvou pozic výstupní zastávky podél budovy SŽDC a poté opustit terminál výjezdní uličkou. V případě bezprostředně navazujícího odjezdu provedou manipulační jízdu přes odstavy a zařadí se na příslušné odjezdové stanoviště. V případě časové prodlevy odjezdu se postaví na odstav nebo budou zajíždět do svých areálů.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: mukolin.)