Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Starostou Říčan do třetice moderátor Vladimír Kořen

Starostou Říčan do třetice moderátor Vladimír Kořen

Ve středu 14.11.2018 proběhlo ustavující jednání Zastupitelstva města Říčany. Třinácti hlasy z jednadvaceti zvolili zastupitelé za starostu Říčan populárního moderátora Vladimíra Kořena /Klidné město/. Povede radnici na plný úvazek již třetí volební období.

Starosta Vladimír Kořen
17. listopadu 2018 - 12:30

„Děkuji za důvěru zastupitelům a obyvatelům Říčan. Čekají nás velké projekty a s tím hodně práce. Chci být houževnatým, ale také naslouchajícím starostou,“ vysvětluje staronový starosta Vladimír Kořen.     

Hnutí Klidné město získalo v říjnových volbách 52,13 % hlasů, což přepočtem znamená dvanáct z celkem jednadvaceti mandátů. Klidnému městu patří i obě pozice místostarostů. Prvním místostarostou byl zvolen Ing. David Michalička, který je projektovým manažerem, ale také vášnivým sportovcem a říčanským patriotem.

„Těším se na další čtyři roky práce pro Říčany. Rád bych se ještě více zaměřil na podporu udržitelné mobility a zklidnění dopravy v rezidenčních částech města. Podporovat budu též projekty pro oživení veřejného prostoru, zejména pak na náměstí,“ komentuje své zvolení David Michalička.

Druhou místostarostkou bude nadále paní Mgr. Hana Špačková, ta je známou učitelkou a zakladatelkou populárního říčanského volnočasového sdružení Mraveniště. „Ráda bych všem občanům, kteří mi dali hlas v podzimních volbách, moc poděkovala. Je to pro mne velká čest a zároveň velký závazek. Také bych ráda poděkovala zastupitelům, kteří mne opět nominovali a zvolili jako místostarostku města. Budu se snažit svou funkci vykonávat poctivě a s nejvyšší mírou zodpovědnosti,“ sděluje Hana Špačková.

Oba budou v pozici působit na plný úvazek jako uvolnění. Rada města je sedmičlenná, kromě starosty a místostarostů v říčanské městské radě zasedne Ing. Jarmila Voráčková, Ing. Vladimír Polánský, Ing. Pavel Matoška /všichni Klidné město/ a koaliční partner David Frydrych /Unie pro sport a zdraví Říčany/. Všichni zvolení radní působí v zastupitelstvu minimálně třetí volební období. Nejdéle působí v zastupitelstvu města Hana Špačková a David Frydrych, oba již 16 let.

V říčanském Parku Václava Havla vysazují stromy partnerských měst

Říčanští zastupitelé také odhlasovali předsedy výborů. Finanční výbor povede nadále Ing. Martin Gebauer /Klidné město/, kontrolní výbor Mgr. Jitka Jančíková /STAN/ a předsedou výboru pro územní rozvoj a výstavbu byl opět zvolen Ing. David Michalička /Klidné město/. Mgr. Vladimír Kořen byl zvolen zastupitelem určeným pro spolupráci s pořizovatelem při pořizování územně plánovací dokumentace pro město Říčany. Ustavující zastupitelstvo se mohlo uskutečnit až po rozhodnutí soudu o platnosti voleb.

Středočeskénovinky.cz informovala Kateřina Lauerová, tisková mluvčí MěÚ Říčany.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.ř)