Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Starostové z Benešovska diskutovali o suchu i o spalničkách

Starostové z Benešovska diskutovali o suchu i o spalničkách

Město Benešov zorganizovalo dne 19.června 2018 poradu starostů ORP Benešov, která se konala od 10.00 hod. v sále KD na Karlově.

Spalničky-ilustrační foto
23. června 2018 - 12:30

Informovaly o tom webové stránky města Benešov. Cílem této porady bylo předat aktuální informace z oblasti ochrany obyvatel a krizového řízení starostům z území ORP Benešov.

Přítomné úvodním slovem přivítal starosta města Petr Hostek a předal slovo bezpečnostní ředitelce Iloně Kučerové, která přítomné seznámila s cílem porady a následně předala slovo veliteli HZS Benešov Jiřímu Černovskému, který  zrekapituloval aktuální situaci, seznámil starosty s problémy, které se v některých obcích na území ORP Benešov vyskytly, upozornil na povinnosti, vyplývající starostům z platné legislativy.


Zároveň jim poděkoval za spolupráci při řešení mimořádných situací. Na tento příspěvek navázal plk. Pavel Havránek z Policie ČR, který zhodnotil bezpečnostní situaci v Benešově, připomněl projekt „Bezpečné město Benešov“ a informace, které mohou občané najít na webových stránkách projektu města. Ilona Kučerová rovněž upozornila přítomné na platnou legislativu a seznámila je se způsobem řešení problematiky sucha a nedostatku pitné vody.

Po jednotlivých příspěvcích následovala diskuze k danému tématu, v rámci které byly předány další informace a zkušenosti a zodpovězeny dotazy přítomných.

Na poradě vystoupila paní Jindra Taterová z Krajské hygienické stanice a informovala starosty o aktuální situaci výskytu spalniček v Praze a preventivních opatřeních proti rozšíření do Středočeského kraje.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto:arch.)