Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Stavba vodního prvku v parku přešla z podzemí na povrch

Stavba vodního prvku v parku přešla z podzemí na povrch

Nymburk: Fontána s podsvícením, kterou se dá projít, se rýsuje v parku Dr. Antonína Brzoráda. Kolemjdoucí mohou denně sledovat stavbu, která má být dokončena v listopadu tohoto roku, krok za krokem.

Vizualizace
21. října 2021 - 12:30

Aktuálně je hotová podzemní šachta s technologiemi. Viditelný je nový betonový límec, připravený k osazení kamenickými prvky. Okolí fontány je vyštěrkováno, což je příprava podkladu pro chodník.

Nová podoba fontány před nemocnicí a související okolní plochy vznikají v rámci první etapy architektonické studie Ing. arch. Aleny Mocové, která řeší revitalizaci parku Dr. Antonína Brzoráda před Obecním domem. Architektka, která je specialistkou na urbanismus ve veřejných prostranstvích na realizaci také dohlíží.

„Na chodníky související s vodním prvkem, které pracovníci právě budují, budou použity žulové dlažební kostky. Estetický vstup do parku naváže na nově upravené okolí kruhových objezdů a prostor před nemocnicí,“ hlídá postup stavby místostarosta Bořek Černý.

Studie vznikala za konzultací s architektem města, památkáři, poradcem pro zeleň, dotčenými odbory města a technickými službami.

Nymburská náplavka se stane příjemným zákoutím pro relaxaci

„Probíhající etapa revitalizace parku je technicky i finančně tou nejnáročnější. Ostatní úpravy navrhované ve studii, doplnění a oživení parku, mohou v dalších letech navazovat na obnovu fontány tak, aby se park stal oblíbeným místem k procházkám, odpočinku i konání kulturních a společenských akcí. Drobných úprav zeleně by se park měl ale dočkat již letos,“ doplnila místostarostka Stanislava Tichá.
Stredoceskenovinky.cz informovala Mgr. Olga Vendlová, tisková mluvčí Městského úřadu Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:měú)