Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Strážníci Městské policie Kladno se zúčastnili závodu Spartan Race

Strážníci Městské policie Kladno se zúčastnili závodu Spartan Race

První ze závodů, kterých se strážníci zúčastnili, proběhl v dubnu v Koutech nad Desnou. Zde se na start postavilo více jak tři tisíce závodníků, mezi nimi byli i strážníci Jozef Rejda a Rastislav Hrubý.

Ocenění ze závodu
27. září 2017 - 12:30

Čekala je trasa dlouhá více jak třináct kilometrů. K tomu museli překonat dvacet pět překážek. Oba se shodli, že tento závod byl nejlepší, protože byl jejich první. Do druhého závodu, který se konal v srpnu v Litovli, se k dvojici z prvního závodu ještě přidal třetí a to strážník Tomáš Richter.  Tady se jednalo o trať o délce delší než pět kilometrů s dvaceti překážkami. Zde se na start postavilo přes pět tisíc závodníků.  Všichni tři pak bez zranění úspěšně závod dokončili.

A do třetice se stejná dvojice, jako v prvním závodě, postavila na start tratě dlouhé více jak dvacet kilometrů s více jak třiceti překážkami. Tento závod byl nejtěžší. Uskutečnil se v září v Liberci. Jednou z disciplín byl pak výšlap černé sjezdovky se čtyřicetikilovým pytlem na zádech. Další zrádná disciplína pak byla překonání rybníka s ledovou vodou. Zde si mnozí sáhli opravdu na dno svých sil. Na start se postavilo dva tisíce sedm set sedmnáct závodníků. Před Jozefem Rejdou trať dokončilo pouze dvě stě osmdesát účastníků, Rastislav Hrubý skončil na devět set sedmdesátém prvním místě.

Stredoceskenovinky.cz informoval Milan Krupka, DiS., velitel vnitřní služby, Městská policie Kladno.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:mpkladno)