Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Strážníci řešili porušování protihlukové vyhlášky

Strážníci řešili porušování protihlukové vyhlášky

Městská policie v Mladé Boleslavi během svátečních dnů řešila mimo jiné také porušování obecně závazné vyhlášky, která reguluje hlučné činnosti.

Mladá Boleslav-ilustrační foto
11. července 2018 - 12:30

V den státního svátku 5. července tak musela zasahovat během dopoledne hned dvakrát. Nejdříve vyjížděla do Ptácké ulice, potom na náměstí Republiky. Informovaly o tom webové stránky mladoboleslavského magistrátu.


V 08.15 hodin městskou policii občanka z Ptácké ulice telefonicky upozornila na porušování obecně závazné vyhlášky města při výstavbě bytových domů, kde dochází k hlučnému tlakovému přečerpávání betonu. Vyslaná hlídka  zjistila stavby vedoucího, který uvedl, že započatou betonáž nelze přerušit. Jelikož přes upozornění hlídky na protiprávní jednání firma činnost neukončila, městská policie postoupila věc k dořešení správnímu orgánu.


V 09.45 hodin volala městské policii občanka z náměstí Republiky a upozornila na hlučné vrtání při zateplení domu. Hlídka městské policie na místě upozornila dělníky na obecně závaznou vyhlášku města, která o svátcích zakazuje provádět hlučné pracovní činnosti. Dělníci této výzvy ihned uposlechli a hlučnou práci ukončili.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)